Nasze projekty

Kobieta zaczęła rodzić na dworcu. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą!

Kobieta wraz z półtoraroczną córeczką czekały na dworcu na pociąg. Jednak kobieta nagle źle się poczuła. Jak się okazało powodem był przedwczesny poród. Zauważyli ją patrolujący dworzec policjanci. Bez wahania ruszyli jej na pomoc!

fot. lazy_bear, EyeEm/freepik.com

Całe zdarzenie miało miejsce na dworcu PKP w Rzepinie. Słubiccy policjanci patrolowali dworzec, kiedy dostrzegli siedzącą na ławce kobietę w ciąży, która traciła siły. Obok niej, w wózku znajdowała się mała dziewczynka.

40-letnia kobieta podróżowała z Niemiec ze swoją półtoraroczną córeczką. Wysiadły na dworcu PKP w Rzepinie, w województwie lubuskim, gdzie miały się przesiąść na innego pociągu. Jednak czekając na niego źle się poczuła. Jak się okazało kobieta zaczęła przedwcześnie rodzić.

ZOBACZ>>> Policjanci pomogli mamie uratować dziecko [WIDEO]

Reklama

Rodzącej kobiecie, natychmiast pomogli policjanci

„Policjanci bez namysłu podbiegli do kobiety. W samą porę przyjechał też Zespół Pogotowia Ratunkowego” – czytamy na stronie lubuskiej policji. Choć nagły poród mógł zakończyć się różnie, miał on szczęśliwy finał.

„Kobieta na czas trafiła w bezpieczne ręce, a jej małą córeczką zaopiekowali się policjanci, aż do przyjazdu kolejnej karetki. Dzięki tak szybkiej i sprawnej akcji, mama spieszącego się na świat maleństwa mogła się skupić na bezpiecznym porodzie” – podkreśla policja.

Jak czytamy dalej, dziewczynka otoczona fachową opieką, bardzo dobrze czuła się wśród policjantów.

Reklama

lubuska.policja.gov.pl, tvn24.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę