Nasze projekty

Policjanci pomogli mamie uratować dziecko [WIDEO]

Kiedy roztrzęsiona kobieta podjechała do policjantów, prosząc ich o pomoc, ci zareagowali błyskawicznie.

fot. lazy_bear, freepik.com/freepik.com

We wtorek, 25 czerwca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie powiatu legnickiego. W jednej z miejscowości do policjantów podjechała roztrzęsiona kobieta, prosząca o pomoc.

Wyznała, że wiezie do szpitala swojego 5-letniego synka, który w wyniku silnej alergii doznał wstrząsu anafilaktycznego. Chłopiec puchł i z każdą minutą coraz gorzej oddychał. Jego mama bała się, że nie zdąży do szpitala na czas.

ZOBACZ TEŻ>>> Nauczycielki uratowały 21 dzieci z jadącego autobusu

Reklama

Policjanci błyskawicznie ruszyli z pomocą

Jak możemy przeczytać w komunikacie, policjanci natychmiast zareagowali. Podjęli decyzję o „o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy”. W oznakowanym radiowozie, przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych pilotowali mamę z synkiem ulicami Legnicy.

Dalsza część artykułu poniżej.

Dzięki pomocy policjantów udało się szybko przetransportować chłopca do szpitala. Tam natychmiast został przekazany lekarzom, którzy udzielili mu pomocy. „Szybki i bezpieczny przejazd do szpitala pozwolił błyskawicznie udzielić maluszkowi pomocy i być może uratował jego życie” – czytamy na stronie legnickiej policji.

Reklama

legnica.policja.gov.pl, tvn24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę