Nasze projekty

Katowice/Sosnowiec: dzieci porzucone w kościołach

We wtorek wieczorem w sosnowieckim kościele Nawiedzenia NMP oraz w środę około południa w katowickim kościele Wniebowzięcia NMP znaleziono dwójkę chłopców. Ich zdrowiu nic nie zagraża. Policja poszukuje osób, które pomogą ustalić tożsamość dzieci.

W drodze na Mszę św. wieczorną jeden z wiernych zauważył w przedsionku kościoła Nawiedzenia NMP w Sosnowcu zawiniętego w kołderkę półrocznego chłopca. Przy dziecku była butelka z mlekiem oraz list, w którym matka prosi o zaopiekowanie się synem.

– Po przebadaniu chłopca trafił on na krótki czas do szpitala. Obecnie znajduje się już w rodzinie zastępczej o charakterze pogotowia opiekuńczego – mówi podinspektor Aleksandra Nowara z biura prasowego komendy wojewódzkiej w Katowicach.

– Jedna z pań należących do parafialnego zespołu Caritas wstąpiła około południa do przedsionka kościoła, aby się pomodlić. Minęła ją wybiegająca kobieta mówiąca, że w środku kościoła jest dziecko – powiedział KAI ks. Zbigniew Kocoń, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach. Przy dziecku znajdowała się reklamówka z pampersami oraz butelka z mlekiem i smoczek.

Reklama
Reklama

– Od razu zadzwoniliśmy pod 112 z pytaniem, co robić – mówi proboszcz. Służby oceniły stan dziecka na bardzo dobry. Chłopiec był kontaktowy, uśmiechał się, dobrze reagował na obecność innych osób.

Ks. Kocoń podkreśla w rozmowie z KAI dramat tej sytuacji. – Gdzie jest ojciec tego dziecka, gdzie matka? Co się musiało stać, że dokonano takiego czynu? – zastanawia się proboszcz katowickiej parafii.

Komenda Wojewódzka zapewnia, że dzieci są pod dobrą opieką. – Również starszy chłopiec trafił już do rodziny zastępczej – mówią przedstawiciele biura prasowego Komendy.

Reklama
Reklama

Komenda policji w Katowicach prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc ustalić tożsamość dzieci.


ks.sk / Katowice

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite