Nasze projekty

Kard. Ryś: prośmy, by młodzi mieli odwagę budować jedność – w naszej tak bardzo pokłóconej Ojczyźnie

"Prośmy, by młodzi potrafili być tymi, którzy budują mosty, którzy budują zgodę" - mówił kard. Grzegorz Ryś w piątym dniu nowenny za Ojczyznę.

fot. Archidiecezja Łódzka

Od 16 do 24 marca potrwa nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki zainicjowana przez Konferencję Episkopatu Polski. Codziennie o godz. 21:20 – przez dziewięć dni – biskupi modlą się w wyznaczonych wcześniej intencjach zawierzając Bogu wszystkie polskie sprawy.

SPRAWDŹ: Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. Dołącz do „Akcji 21:20”

Kard. Ryś we wstępie do modlitwy w intencji Ojczyzny odwołując się do fragmentu Mateuszowej Ewangelii (Mt 19,16-22) powiedział: To jest pewnie najbardziej znane spotkanie Jezusa z młodym człowiekiem, jakie zostało zapisane w Ewangelii. Można by powiedzieć, że temu młodemu człowiekowi zabrakło siły i odwagi w spotkaniu z Jezusem. Tej siły i odwagi, o którą chcemy się modlić dla młodych Polek i Polaków. Na czym ta siła i odwaga do wiary i do życiowego powołania polega?

Reklama

Jak podkreśl, „najpierw polega na tym, żeby przyjść do Jezusa, żeby spotkać się z Jego wzrokiem pełnym miłości i wytrzymać ten wzrok”.

Nie odwrócić własnego wzroku i odkrywszy tę miłość próbować się z nią zmierzyć. Zmierzyć się z tym faktem, że jest Ktoś, kto mnie kocha i tym Kimś jest Jezus Chrystus. Wejść z odwagą w tę relację. To jest kluczowe, żeby nie uciec przed tą relacja miłości. Jeśli znajdziemy odwagę, by w nią wejść, to ona nas poprowadzi do takiej siły, odwagi i męstwa, że zobaczymy innych ludzi, ich potrzeby i wyjdziemy po za swój własny komfort, po za swój własny egoizm – mówił.

I dodał: To jest to, co pada w tym powołaniu ze strony Jezusa: idź sprzedaj wszystko co masz. Zobacz ubogich wokół siebie. Rozdaj to, co było twoją własnością, a potem przyjdź i chodź za mną!

Reklama

Kard. Ryś zaapelował, aby o takie męstwo, siłę i odwagę prosić w modlitwie dla młodych ludzi. Prosimy o tę odwagę, by mogli się zmierzyć z powołaniem ze strony Jezusa. By mieli też odwagę budować jedność wokół siebie – w naszej tak bardzo pokłóconej Ojczyźnie. By potrafili być tymi, którzy budują mosty, którzy budują zgodę. By mieli odwagę i męstwo w przyjmowaniu życia, w poszanowaniu każdego życia. O takie męstwo, o taką odwagę modlimy się dla młodych ludzi w Polsce – mówił.

ZOBACZ TEŻ: EDK nad Bałtykiem? Abp Galbas zachęca: „proszę się nie ociągać”

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę