Nasze projekty

EDK nad Bałtykiem? Abp Galbas zachęca: „proszę się nie ociągać”

Abp Adrian Galbas, który przeszedł ostatnio trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nad Bałtykiem, zachęca niezdecydowanych: "Macie na to jeszcze dwa tygodnie. Proszę się nie ociągać".

fot. Archidiecezja Katowicka/Facebook

Metropolita katowicki abp Adrian Galbas przeszedł w ostatnich dniach trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wraz z kanclerzem katowickiej kurii, ks. Tomaszem Wojtalem, drogę pokutną odbyli na Półwyspie Helskim. Przy okazji arcybiskup zaprosił na młodych na Niedzielę Palmową do katowickiej katedry.

Nagranie pojawiło się na facebookowym profilu archidiecezji katowickiej. W nim abp Adrian Galbas idzie brzegiem Bałtyku. Za chwilę wyjaśnia, co dokładnie tam robi.

Co roku staram się pójść gdzieś na Ekstremalną Drogę Krzyżową i tym razem wybrałem Półwysep Helski, który jak widać o tej porze roku jest prawdziwym pustkowiem. To dobry czas, żeby patrząc na ten bezkres morza oderwać się od codzienności i zatęsknić za głębią i pomyśleć o tym, co jest poza horyzontem ‒ wyjaśnia abp Galbas.

Reklama

Nagranie nie jest tylko relacją z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, ale przede wszystkim dość nietypowym zaproszeniem dla młodych na mszę w Niedzielę Palmową w katowickiej katedrze. Nietypowym, bo arcybiskup ubrany jest jak turysta, na sportowo. Jeszcze mi zostało trochę drogi, ale mam nadzieję, że do niedzieli dojdę ‒ mówi abp Galbas. Każda okazja jest dobra, żeby się spotkać i pomodlić, zwłaszcza Niedziela Palmowa ‒ dodał.

Przypomniał, że papież Franciszek diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży przeniósł w ostatnich latach z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla. W katowickiej katedrze jednak w niedzielę przedświąteczną nadal gromadzi się młodzież. msza św. pod przewodnictwem abp Adriana Galbasa w Niedzielę Palmową rozpocznie się o godz. 14.00. Po niej zaplanowano m.in. koncert zespołu „Albo i Nie”.

Na koniec arcybiskup zachęcił niezdecydowanych do odprawienia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Macie na to jeszcze dwa tygodnie. Proszę się nie ociągać ‒ powiedział.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: „Spotkanie z Bożą miłością, które wyzwala siłę”. Weź udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę