Nasze projekty

Kard. Nycz nadal przebywa w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia

Od kilku dni kard. Kazimierz Nycz przebywa w szpitalu z powodu zasłabnięcia w czasie Mszy Krzyżma. Jak poinformował rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, metropolita warszawski doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego.

FOT. Flickr EpiskopatNews

„Poprawia się stan kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu. Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem. Kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego. Obecnie jest rehabilitowany, proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego. Najbliżsi współpracownicy proszą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił naszego Pasterza. Szczególnie prosimy o modlitwę w parafiach, wspólnotach i rodzinach” – brzmi komunikat ks. Przemysława Śliwińskiego, rzecznika Archidiecezji Warszawskiej.

Kard. Nycz zasłabł podczas mszy

Metropolita warszawski zasłabł podczas Mszy Krzyżma, której przewodniczył w Wielki Czwartek w Archikatedrze Warszawskiej. Został zabrany do szpitala MSWiA, gdzie przechodził badania diagnostyczne – jak informował wówczas ks. Śliwiński.

kh/archwwa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę