Nasze projekty

Kard. Nycz: mamy obowiązek modlić się, w intencji tych, którzy cierpią przez wojnę

"W Środę Popielcową zapraszam wszystkich wiernych, zarówno Polaków, braci Ukraińców, grekokatolików, a nawet prawosławnych i wszystkich tych, którzy chcą się modlić w intencji Ukrainy na mszę świętą, którą odprawię w Świątyni Opatrzności Bożej" - mówi kard. Kazimierz Nycz w przesłaniu na Wielki Post.

fot. Karol Trojanowski/ Twitter @ArchWarszawska

Wielki Post jest zawsze ważnym okresem roku liturgicznego, czasem modlitwy pokuty i postu, który przygotowuje nas do owocnego przeżycia największych świąt chrześcijańskich – Wielkanocy – mówi kard. Nycz w przesłaniu wideo. Zwraca uwagę iż, kontekst tegorocznego Wielkiego Postu jest poważny. Na Ukrainie zginęli ludzie. Wielki Post, który jest czasem refleksji niech będzie czasem modlitwy, zadumy, ale też solidarności z narodem ukraińskim – apeluje.

Jako chrześcijanie mamy obowiązek modlić się, w intencji tych, którzy cierpią wojnę, modlić się w intencji tych, którzy cierpią przez wojnę, modlić się w intencji pokoju, ale też obowiązek przyjścia z pomocą tym, którzy by takiej pomocy potrzebowali – podkreśla metropolita warszawski zachęcając do nieustannej modlitwy za Ukrainę.

Wczorajsze wkroczenie Rosji na Ukrainę sprawia, że tegoroczny Wielki Post jest rzeczywiście poważnym okresem refleksji, zadumy, ale też solidarności modlitewnej i solidarności ludzkiej z narodem ukraińskim – mówi.

Reklama

Kard. Nycz zaprasza w Środę Popielcową na mszę świętą o pokój i za Ukrainę, którą odprawi o godz. 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę