Nasze projekty

Kard. Dziwisz do policjantów: jednym z imion miłości jest służba

"Módlmy się, by policjanci zawsze wracali do swych bliskich – by wracali w zdrowiu i z poczuciem godnie spełnionej służby" – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który z okazji Święta Policji sprawował mszę świętą w katedrze na Wawelu.

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

Najpiękniejszym imieniem Boga jest miłość. On uczynił nas na swój obraz i podobieństwo, a więc stworzył nas do miłości – mówił w czasie homilii kard. Dziwisz podkreślając, że taka jest najważniejsza prawda o życiu człowieka, którą najpełniej przybliżył Jezus Chrystus umierając na krzyżu i zmartwychwstając. Słowa św. Jana Apostoła: „Umiłowani, miłujemy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga, bo Bóg jest miłością. (…) Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować” – metropolita senior nazwał fundamentem i programem życia każdego chrześcijanina. Skoro jesteśmy tak cenni w oczach Boga, skoro powołał nas wszystkich do miłości, nie powinniśmy marnować tego powołania i daru – podkreślał kardynał.

Zauważył, że jednym z imion miłości jest służba, które kojarzy się z powołaniem, zadaniem i pracą policji. Wskazał, że wypełniając swoje niełatwe zadania, policjanci wielokrotnie – o wiele częściej niż inni ludzie – stają oko w oko ze złem, przestępstwem, przemocą, ludzką krzywdą i naruszeniem porządku. W centrum ich służby powinno być dobro wspólne oraz dobro każdego człowieka. Bóg daje każdemu szansę, by się odnalazł, nawrócił i ocalił swoje człowieczeństwo. Ta prawda pomaga nam w zachowaniu właściwej postawy wobec zła, w reagowaniu i przywracaniu naruszonego porządku i sprawiedliwości – zwracał uwagę metropolita senior.

Przywołując ewangeliczną scenę wyrzucenia przez Jezusa sprzedających i kupujących w świątyni kard. Stanisław Dziwisz wskazał na gorliwość Jezusa, która doprowadziła do jego ostrej reakcji. Reagując na zło, powinniśmy się zawsze pytać, o jaką gorliwość nam chodzi, o jakie dobro walczymy, na czym naprawdę nam zależy – mówił kardynał.

Reklama

Zauważył, że w małopolskiej policji służbę pełni osiem tysięcy policjantek i policjantów. Podziękował wszystkim za ich ofiarną pracę i modlił się za tych, którzy w czasie służby oddali swoje życie. Modlitwą ogarnął także rodziny policjantów, które często obawiają się o swoich mężów, ojców, synów i braci.

Prośmy miłosiernego Boga, byśmy z Jego pomocą tak kształtowali nasze życie społeczne, by zniknęły źródła obaw i lęku. Módlmy się, by policjanci zawsze wracali do swych bliskich – by wracali w zdrowiu i z poczuciem godnie spełnionej służby – kard. Dziwisz modlił się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i św. Michała Archanioła – patrona Policji.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek do młodych: tylko Bóg może dać wam prawdziwe szczęście

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę