Nasze projekty

„Jesteśmy bardzo podobne do Maryi!”

Aneta Liberacka była dziś gościem Radia Jasna Góra, gdzie opowiadała o najnowszej książce Wydawnictwa Stacja7 pt. "30 Scen z życia Maryi. Niezbędnik bliskości z Maryją". Było więc o kobietach, inspiracjach, wierności w codziennym życiu a także o dykretnej obecności w nim Maryi. I podobieństwie!

Reklama

– Książka okazała się zupełnie inna niż się spodziewałam – wyznała prowadząca cotygodniową audycję w Radiu Jasna Góra dziennikarka. W jej ocenie, ta książka „powstała z mądrości, która wynika z zażyłości autorki z Matką Najświętszą.

– Maryja jest bardzo znaczącą osobą w moim życiu – potwierdziła Aneta Liberacka, dodając, że wychowała się w miejscowości, w której centrum życia było sanktuarium maryjne.  – Od dzieciństwa Matka Boża towarzyszyła mi i o cokolwiek Ją prosiłam, zawsze w sobie wiadomy sposób – jak w Kanie Galilejskiej – to dla mnie „załatwiała” u Jezusa.

Napisana przez Anetę Liberacką książka jest więc osobistym świadectwem autorki, ale też jej koleżanek, które zaprosiła do tego projektu. Na kartach pięknie zilustrowanej nowości Wydawnictwa Stacja7 poznajemy 30 scen z życia różnych kobiet, które są współczesnym odzwierciedleniem scen z życia Maryi.

Reklama

– Ta książka może poruszać, bo jest po prostu prawdą. Są w niej świadectwa prawdziwych, żyjących osób – mówi Aneta Liberacka. Takich jak m.in. Emilia Wojtyłowa, której proces beatyfikacyjny rozpocznie się za tydzień w Wadowicach czy Marianna Popiełuszko – które inspirują do dziś inne kobiety, także moje koleżanki, ale też takie jak np. Natalia, matka kapłana, który zmarł na raka, w czasie gdy powstawała ta książka. Chodziło mi głównie o to, by pokazać, że my – kobiety żyjące dzisiaj, naprawdę jesteśmy bardzo podobne do Maryi – podkreśliła.

Pytana o Mariannę Popiełuszko, autorka książki wyraziła przeświadczenie, że matka bł. ks. Jerzego może być przykładem wierności Bogu. – Wierzę, że będzie inspiracją dla wielu kobiet. Może być przykładem roli kobiety w Kościele, jakim jest żywe świadectwo wierności Bogu. Tej wierności mogą się od niej uczyć wszystkie kobiety w Polsce!

Wspomniała też o kobietach spotkanych wczoraj na Mszy świętej. – Te starsze panie w kościele to „bliźniaczki” Marianny Popiełuszko. Wierne Bogu do końca.

Reklama

W książce czytelnicy znajdą także wiele historii kobiet, które decydują się na urodzenie dziecka w bardzo krytycznej dla siebie sytuacji. Jednak dobro zwycięża, życie zwycięża. – Te świadectwa pokazują, że nigdy nie ma tak beznadziejnej sytuacji, żeby dobrym wyborem była aborcja. Aborcja to nie jest żaden wybór – podkreśliła Aneta Liberacka. Historie tych kobiet pokazują, że dzięki temu, iż wybrały życie, także ich własne życie lepiej się potem potoczyło.

Autorka przypomniała, że zawarte w książce przejmujące historie kobiet pierwotnie były publikowane w odcinkach w ramach cyklu na portalu Stacja7.pl

Nowość Wydawnictwa Stacji7 można nabyć na Dobroci.pl

Reklama

A za tydzień, w piątek 8 maja – druga część rozmowy z Anetą Liberacką na antenie Radia Jasna Góra

awo/Stacja7

 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę