Nasze projekty

Jakie tajemnice skrywa klasztor paulinów? Juromania na Skałce

W ramach "Juromanii", paulini z krakowskiego klasztoru będą oprowadzać turystów, 17 i 18 września, po miejscach na co dzień niedostępnych, takich jak: biblioteka klasztorna, muzeum czy ogród.

fot. Adrian Grycuk - Praca własna/CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia.org

W tym roku przypada Jubileusz 550-lecia fundacji Klasztoru Paulinów Na Skałce, jednego z najbardziej rozpoznawalnych kompleksów dziedzictwa w Krakowie. Dlatego w ramach „Juromanii” będzie można wziąć udział w specjalnym programie oprowadzania, prezentującym historię i tradycję zakonu paulinów.

Turyści będą mogli zobaczyć na co dzień niedostępne miejsca, takie jak: biblioteka klasztorna, muzeum czy ogród. Gospodarzami oprowadzania będą krakowscy przewodnicy i bracia zakonni. Ale to nie wszystko – uczestnicy oprowadzania otrzymają na pamiątkę również, słynącą z właściwości zdrowotnych, wodę ze Źródła św. Stanisława.

„Jeśli jesteście ciekawi, jakie tajemnice skrywa Klasztor Paulinów Na Skałce, chcecie zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne i z nieco innej perspektywy poznać historię tak ważnego dla polskiego dziedzictwa obiektu – przybywajcie 17 lub 18 września na Skałkę” – zapraszają paulini.

Reklama

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny, ale należy się zarejestrować z powodu ograniczonej liczby miejsc. Link do rejestracji<<<

Juromania to święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którego celem jest wypromowanie regionu oraz przedłużenie sezonu turystycznego na Jurze.

kh, mat.prasowe/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę