Nasze projekty

„Jak tylko otworzą bank wyślemy 10 000 euro”. Papież wsparł krakowskich bezdomnych

Gdy krakowska grupa "Zupa na Plantach" uruchomiła kolejną zbiórkę na pomoc bezdomnym, nikt nie spodziewał się, że wesprze ją sam papież Franciszek. "Jak tylko otworzą bank wyślemy 10 000 euro. To jest dar od papieża Franciszka. Dla krakowskich potrzebujących" - napisał do Piotrka Żyłki kard. Konrad Krajewski.

„Zupa na Plantach” to grupa osób, która w czasie pandemii szczególnie wspiera bezdomnych, dostarczając im m.in. paczki z żywnością i środki higieniczne. Kilka dni temu uruchomiono zbiórkę pieniędzy, aby zorganizować kolejne wyjazdy do potrzebujących. Akcję, za sprawą kard. Krajewskiego, postanowił wesprzeć sam papież Franciszek.

To pierwszy raz, kiedy ponownie prosimy ludzi o duże wsparcie w tak krótkim czasie. Włączyłem internet w telefonie i zobaczyłem powiadomienie na WhatsApp. Wszedłem i zobaczyłem wiadomość od kardynała Konrada wysłaną o 5:48 rano: „Jak tylko otworzą bank wyślemy 10 000 euro. To jest dar od papieża Franciszka. Dla krakowskich potrzebujących”. Wziąłem głęboki oddech, przetarłem oczy, przeczytałem jeszcze raz, żeby sprawdzić czy mi się coś nie przywidziało i pomyślałem: „OK, możesz już odetchnąć. Wszystko będzie dobrze – napisał na Instagramie Piotr Żyłka, jeden z organizatorów zbiórki.

 

Reklama
Reklama

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Reklama
Reklama

„Zdarza się, że rozwożąc paczki z żywnością i środkami higienicznymi w okresie pandemii, nie jesteśmy stuprocentowo pewni, czy w danym miejscu jeszcze ktoś nocuje. Tak było jakiś czas temu w okolicach jednego z blokowisk. W miejscu opisanym nam jako «obozowisko za garażami» widać było pozostawione rzeczy, ale brak było jednoznacznego dowodu dalszej obecności gospodarza. Mimo to, na wszelki wypadek, zdecydowaliśmy się zostawić paczkę. Po tygodniu od tych odwiedzin, we wtorek, podjechaliśmy w to samo miejsce sprawdzić, czy paczka została zabrana i z nadzieją, że uda nam się potwierdzić, czy «obozowisko» jest aktywne. Udało się. Gospodarza także i tym razem nie było, ale postanowił się o nas zatroszczyć i dał nam znak wykluczający wszelkie wątpliwości” – pisze Natalia z ekipy Zupy na Plantach. Mija dziewiąty tydzień, w którym działamy w trybie kryzysowym, bez spotkań na Plantach, ale z dużo intensywniejszymi wyjazdami z indywidualną pomocą – nie jedną ekipą, a nawet ośmioma w jeden wieczór. Ale to wszystko możemy robić tylko dzięki temu, że pomagacie nam pomagać, wpłacając darowizny na paczki. W zeszłym tygodniu skończyły nam się pieniądze. Jeśli chcecie nas wesprzeć, możecie to zrobić za pomocą tej zrzutki (link u mnie w BIO). Z całego serca dziękujemy za każdą formę pomocy i dobre słowo. #LudzieSąDobrzy

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite