Nasze projekty

Encykliki Jana Pawła II w formie audiobooka

14 encyklik Jana Pawła II to w sumie 47 godzin nagrań. Od jutra papieskie dokumenty dostępne będą w formie audiobooka.

W 100-lecie urodzin Papieża-Polaka pojawiło się wiele inicjatyw, których zadaniem było spopularyzowanie jego nauczania. Najnowszą propozycją jest audiobook, który zawiera wszystkie 14 papieskie encykliki. W nagraniach swojego głosu użyczają znani oraz cenieni: Jerzy Zelnik, Andrzej Mastalerz, Jerzy Kowalski, Marcin Kwaśny, Rafał Porzeziński i inni. Uzupełnieniem nagrań jest krótka i prosta w odbiorze książeczka autorstwa o. Macieja Zięby zawierająca objaśnienie każdej z encyklik.

„W dzisiejszym zagonionym świecie nie zawsze mamy czas na długą i uważną lekturę, a encykliki z pewnością wymagają ogromnego skupienia. Stąd pomysł na przygotowanie ich w wersji do słuchania. W ciszy domu lub też na przykład stojąc w korkach znacznie łatwiej jest wsłuchać się w słowo, które niesie nadzieję, miłości i daje konkretne rady, czym się w życiu kierować. Jako wydawca mamy nadzieję, że teksty te będą drążyć serca słuchaczy, kształtując je po myśli wielkiego Autora” – czytamy w zapowiedzi tego niezwykłego wydawnictwa. Mecenatem wydania audiobooka jest Poczta Polska.

SPRAWDŹ TEŻ: 8 najważniejszych lekcji od Jana Pawła II

Reklama
Reklama

Premiera wydawnictwa odbędzie się 8 października o godz. 11.30 na Jasnej Górze oraz w Krakowie w bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika po Mszy św. o godz. 12.30. Spotkanie prowadzić będzie o. Jan Mazur OSPPE. W rozmowie o tym projekcie udział weźmie Marcin Porzeziński oraz Dariusz Kowalski.

ah, episkopat.pl/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite