Nasze projekty

Ona wie lepiej

Każda z nas potrzebuje drugiej kobiety, która mogłaby stać się dla niej inspiracją w dojrzewaniu do pełni kobiecości.

Reklama

Która kobieta w głębi swego serca nie stawia sobie pytań: Kim jestem? Co jest moim pięknem? Czy potrafię kochać? Co czyni mnie szczęśliwą? Jaką kobietą pragnę się stawać? Zadajemy sobie te pytania, szukamy na nie odpowiedzi u naszych matek, przyjaciółek, znajomych…

– Ja także stawiałam sobie takie pytania – mówi s. Anna Pudełko. – Jednak w pewnym momencie mojego życia pomyślałam: Dlaczego z tymi najważniejszymi dla mnie pytaniami nie pójść do Maryi, Matki Jezusa? W kim bardziej niż w Niej odzwierciedla się zamysł Stwórcy co do kobiety? Patrząc na Maryję, widzimy, jak Bóg wymarzył sobie każdą kobietę: pełną łaski, miłości, wrażliwości, czułości, radości, siły, odwagi, świętości… Maryja posiadała te cechy w sobie naturalnie. My potrzebujemy je ciągle rozwijać i pielęgnować, gdyż nasza grzeszna natura sprawia, że często się tych cech wyrzekamy, rezygnujemy z nich, nie dowierzamy im.

Stąd właśnie pomysł na Różaniec tylko dla kobiet. Każda tajemnica życia Maryi to inna cecha kobiecości. Z tą świadomością łatwiej jest spojrzeć na Nią jak na jedną z nas, jak na kobietę bardzo nam bliską i doskonale rozumiejącą nasze życie. Maryja wie lepiej.

Reklama

Taki tytuł nosi najnowszy audiobook wydany przez Edycję św. Pawła. Do dwóch płyt z rozważańacmi różańcowymi dla każdej kobiety dołączona jest książka.

maryja_compl

Reklama

Książeczka zawiera krótkie rozważania, wydobywające to, co najistotniejsze w kolejnych tajemnicach, w życiu Maryi i w darze kobiecości. W audiobooku siostra Anna proponuje dłuższe rozważania, aby każda ze słuchających mogła mieć swój czas z Maryją, by porozmawiać z Nią jak z najlepszą przyjaciółką.

W każdej tajemnicy po spojrzeniu na Maryję przyglądamy się naszej kobiecości: czego możemy się uczyć od Maryi, co możemy w sobie rozwijać, jakie Boże dary pielęgnować, nad czym czuwać.

Czasami będzie to jedna tajemnica w ciągu dnia, innym razem kilka, albo cała cząstka różańca. Można je czytać, można ich słuchać podczas prostych codziennych czynności: gotowania, prasowania, sprzątania, spaceru, podróży… Można do nich powracać, pogłębiać je o własne refleksje, odkrycia, spostrzeżenia.

Reklama

Dla kogo są te rozważania? Dla tych dziewczyn i kobiet, które pragną odkryć więcej Bożych darów w sobie, które chcą bardziej poznać Maryję, które chcą przyjąć ten wielki dar, jakim jest ich piękno i tym pięknem przemieniać dzisiejszy świat!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite