Nasze projekty

Dyskoteka z misją ewangelizacji

Już piąty rok z rzędu wspólnota oazowa z parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce pod Warszawą organizuje bezalkoholowy bal "Stefanówka Party". Młodzieżowa dyskoteka to ich sposób ewangelizacji gimnazjalistów przez pokazanie im dobrej zabawy bez udziału używek. Impreza odbędzie się 26 maja.

Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła 200 osób, w tym dużą część już zaangażowanych w Ruch oazowiczów, ale również sporo gimnazjalistów nie związanych dotychczas z żadną wspólnotą. W tym roku organizatorzy liczą na podobną frekfencję. – Zwykle mamy później bardzo pozytywny odzew, część osób zaczyna przychodzić na spotkania wspólnoty, część pozostaje z boku ale wszyscy pozytywnie wspominają ten czas – mówi Zofia Bancerz, odpowiedzialna wspólnoty Ruchu Światło-Życie z parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce. Podkreśla, że impreza tego typu to „doskonała możliwość do ukazania młodym ludziom wspólnoty Żywego Kościoła oraz chrześcijańskiej radości”. – Poza dobrą muzyką staramy się zapewnić naszym gościom także takie atrakcje jak kawiarenka, sala gier planszowych i inne. Chcemy promować zabawę bez używek, dlatego też impreza obywa się bez alkoholu oraz środków odurzających – mówi Zofia Bancerz. Misję wspomoże scenka ewangelizacyjna w trakcie trwania imprezy.

Zaproszenie na Stefanówkę powędrowało do wszystkich wspólnot oazowych działających w diecezji warszawsko-praskiej.

Patronat nad imprezą obejmuje Burmistrz Miasta Kobyłka  Robert Roguski, biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński oraz biskup pomocniczy Marek Solarczyk.

Reklama
Reklama

Medialnie imprezie patronuje Stacja7

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite