Nasze projekty

Dyrektor gdańskiej podstawówki odznaczony Orderem Uśmiechu! „Zawsze będę służył dzieciom”

Przed świętami paraduje w stroju św. Mikołaja, jest zawsze dostępny dla dzieci, którym zamierza służyć "do emerytury i jeszcze dłużej". Kamil Gajewski, dyrektor szkoły podstawowej w Gdańsku, został uhonorowany międzynarodowym odznaczeniem - Orderem Uśmiechu.

fot. Morska Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Doby w Gdańsku

Kamil Gajewski, dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku, odbierze Order Uśmiechu 4 września.

Dzieci ze świetlicy Morskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby złożyły do kapituły orderu w październiku 2022 roku blisko 30-stronicowy wniosek w formie ilustrowanego albumu. I napisały, że dyrektor szkoły Kamil Gajewski jeszcze przed objęciem swojej funkcji angażował się w pomoc podopiecznym Pogotowia Opiekuńczego im. Borchardta w Gdańsku.

Ponadto, stworzył model edukacji włączającej dla dzieci ze spektrum autyzmu, a dzięki jego staraniom do gdańskiej podstawówki uczęszcza 50 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Abp Ryś na pielgrzymce: powinniśmy być tam, gdzie są ludzie, a nie narzekać, że ludzi nie ma

Kamil Gajewski otrzymał tytuł Wolontariusza Roku 2019 Fundacji Hospicyjnej. Przed świętami Bożego Narodzenia przebiera się za św. Mikołaja, w wolnym czasie tworzy budki dla jeży i domy dla owadów, zawsze jest dostępny dla dzieci – jak zaznaczyli w swoim wniosku najmłodsi.

O sprawie coś tam słyszałem, ale nie dzieliłem się tym faktem z nikim, bo myślałem, że jest tak wielu ludzi na świecie, których zasługi na rzecz dzieci są większe. Około 1000 wniosków rocznie spływa do Kapituły – powiedział Kamil Gajewski, podkreślając, że to dla niego ogromna niespodzianka i wyróżnienie.

Reklama

Szok, nogi pode mną się ugięły, bo to przecież najważniejsze na świecie wyróżnienie które można sobie wyobrazić za pracę na rzecz dzieci! – powiedział.

Kamil Gajewski powiedział, że „do emerytury i jeszcze dłużej będzie służył dzieciom i zawsze stawał w ich sprawie i obronie”.

Order Uśmiechu to honorowe odznaczenie nadawane od 1968 za działalność na rzecz dzieci, przyznawane na ich wniosek dzieci przez Kapitułę Orderu Uśmiechu. W 1979 roku sekretarz generalny ONZ Kurt Waldheim nadał Orderowi Uśmiechu międzynarodową rangę i patronat objął nad nim UNICEF. Dzieci uhonorowały tym niezwykłym odznaczeniem już 1000 osób z całego świata. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości jak: Jan Paweł II,Matka Teresa z Kalkuty, Irena Sendlerowa, prof. Zbigniew Religa czy Steven Spielberg.

Reklama

gdansk.pl, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę