Nasze projekty

Dyrektor EWTN Polska: Rozmowy z Zespołem YouTube przyniosły oczekiwany efekt

"Wyrażamy swoje zadowolenie ze współpracy z zespołem YouTube w dążeniu do prawdy, zaangażowania oraz uznania błędu mechanizmów automatycznej weryfikacji treści" – mówi ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska komentując fakt odblokowania przez YouTube kanału EWTN, na którym realizowana była transmisja Adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Z wielką radością i powrotem wiary w DIALOG, chciałem zakomunikować, że rozmowy telefoniczne i mailowe przeprowadzone z Zespołem YouTube, przyniosły oczekiwany przez nas efekt i transmisja Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa upubliczniona na kanale Telewizji Wiekuistego Słowa EWTN Polska wróciła na swoje miejsce.” – pisze ks. Piotr Wiśniowski, na profilu EWTN Polska na Facebooku. „Wyrażamy całym Zespołem EWTN Polska zadowolenie z faktu, że Zespół YouTube po uwzględnieniu naszych uzasadnionych roszczeń zdecydował się zdjąć blokadę Adoracji” – zaznacza.

Transmisja Adoracji realizowana przez Telewizję EWTN na kanale YouTube zablokowana została wczoraj, 10 kwietnia. Jak wyjaśniało Biuro Prasowe YouTube, blokada związana była z nadaniem w trakcie transmisji utworu słowno – muzycznego, do którego zgłoszone zostało roszczenie prawnoautorskie przez wytwórnię muzyczną. „Po wyjaśnieniu tych kwestii przywrócono możliwość transmisji” – informowało Biuro Prasowa YouTube w wyjaśnieniu przesłanym KAI.

Odnosząc się do tej informacji ks. Wiśniowski podkreśla, że EWTN posiada na YouTube dwa osobne pasma emisyjne. Na jednym z nich nadawany jest program na żywo. Na drugim realizowana jest transmisja adoracji. Odbywa się ona w ciszy. Transmisji nie towarzyszą żadne utwory słowno- muzyczne. Jak wyjaśnia ks. Wiśniowski roszczenie, jak się okazało nieuzasadnione, zgłoszone zostało wobec utworu emitowanego na kanale, na którym nadawany jest program na żywo. Zespół YouTube uznał, że Telewizja EWTN posiada wszystkie prawa do emisji wspomnianego utworu i nałożone sankcje zostały cofnięte.

Reklama
Reklama

Dyrektor EWTN informuje również, że w niedługim czasie na wyraźną prośbę ze strony polskiego Zespołu YouTube odbędzie się na kanale EWTN Polska rozmowa o tym, jak zapobiegać podobnym problemom w przyszłości. Udział w niej wezmą przedstawiciele YouTube oraz EWTN.

KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę