Nasze projekty

Dominikanie wracają do kościoła św. Mikołaja w Gdańsku

Zabytkowa bazylika św. Mikołaja w Gdańsku, którą z powodu groźby zawalenia zamknięto dla wiernych blisko 2 lata temu, zostanie 8 sierpnia na nowo udostępniona dla wiernych. Informację przekazali sami gdańscy dominikanie, którzy opiekują się tym miejscem.

W zamieszczonej na Facebooku informacji od przeora klasztoru czytamy, że ponowne wpuszczenie wiernych jest możliwe, ponieważ „wykonano już niezbędne prace zabezpieczające”.

Otwarte zostaną nawa główna, nawa północna i prezbiterium. Niedostępna będzie nawa południowa, gdzie zlokalizowane jest rusztowanie wsporcze i nadal prowadzone będę tam prace naprawcze przy sklepieniu i filarach. Pierwsze nabożeństwa z udziałem wiernych będą tam odprawione 8 i 9 sierpnia.

Cieszymy się tym bardziej, że pierwsza msza św. odbędzie się w uroczystość Świętego Ojca Dominika, założyciela naszego Zakonu

Reklama
Reklama

napisał o. przeor Michał Osek OP.

O pozostałych szczegółach ojcowie mają informować wkrótce.

Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku została zamknięta pod koniec października 2018 r. po pojawieniu się tam sporych pęknięć w posadzce wskazujących na problemy z fundamentami świątyni. Kościół ten należy do najstarszych w Gdańsku, powstał już pod koniec XII w.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite