Dominikanie uruchamiają aplikację na smartfony

Ojcowie dominikanie, którzy od stycznia prowadzą specjalną platformę wideo w internecie, uruchomią w ciągu kilku tygodni aplikację na smartfony, umożliwiającą oglądanie ich produkcji. Równocześnie rusza też jesienna ramówka na Dominikanie.pl

Wiadomość przekazał Stacji7 o. Jacek Szymczak OP, koordynator Dominikanie.pl

– Aplikacja pozwoli naszym widzom na oglądanie naszych produkcji filmowych bezpośrednio w telefonie, będzie też wygodniejsza w obsłudze niż oglądanie za pośrednictwem YouTube. Filmy jednak będą oczywiście nadal na YouTube dostępne – wyjaśnia o. Jacek Szymczak.

Zdradził także jak będzie wyglądała jesienna ramówka serwisu.

Reklama
Reklama

Już wczoraj widzowie mogli się zapoznać z pierwszym odcinkiem nowej serii filmowej, która rusza na platformie Dominikanie. Serię pt. „Chrześcijanka w świecie” prowadzi Małgorzata Wałejko, znana już widzom z „Mama Show”, poświęconej mądremu wychowywaniu dzieci. Teraz skoncentruje się na temacie przeżywania różnych aspektów „zwykłego świeckiego życia” z wiarą.

– Jako chrześcijanie poruszamy się nieustannie pomiędzy biegunami: akcji i kontemplacji, relacji i wewnętrznej samotności, bycia „w świecie” a jednak „poza” nim, cierpienia i zaufania, miłości osób poza Kościołem, o innych poglądach, a dawaniem świadectwa. Jak próbować odnaleźć się w tych napięciach? O tym jest nowa, 11-odcinkowa seria

– wyjaśnia Małgorzata Wałejko, świecka dominikanka, żona, mama, pedagog i psycholog jednocześnie.

Reklama
Reklama

Drugą nowością jest seria liturgiczna, pomagająca widzom pogłębić rozumienie tajemnicy Eucharystii. Będzie nosić tytuł „Cud cudów” a poprowadzą ją wspólnie o. Tomasz Grabowski OP oraz ks. Krzysztof Porosło. – To tematyka ciężkiego kalibru, ale staramy się podnosić poprzeczkę dla naszych widzów – przyznaje o. Jacek Szymczak. W 10 odcinkach serii prowadzący poruszą takie kwestie jak przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pana Jezusa, rolę Ducha Świętego w sprawowaniu Eucharystii, wyjaśnią pojęcia epiklezy czy anamnezy oraz postarają się odpowiedzieć na takie pytania jak „Co się stanie jak przyjmę Komunię w stanie grzechu ciężkiego?”.

Reklama

Trzecia jesienna nowość na Dominikanie.pl to seria „Mądre Życie”, która będzie ukazywać się w czwartki po południu. Będzie to podzielony na odcinki zapis bardzo ciekawej konferencji, która odbyła się w miniony weekend w Krakowie właśnie pod tytułem „Mądre Życie”. – To nawiązanie i przedłużenie serii „Żyj po Bożemu”, poświęconej aspektom psychologicznym życia wiarą. Ta seria cieszyła się w minione wakacje największą popularnością – mówi o. Szymczak. 

Bez zmian pozostają codzienne poranne komentarze do Ewangelii i Czytań (Chlebak i Ewangeliarz), niedzielna seria „Pandziochy” dla dzieci i dorosłych, CNN o. Adama Szustaka oraz sobotnie odcinki muzyczne, obecnie prezentujące piosenki zespołu PAW. 

O. Szymczak zdradza jednocześnie, że jesienią ruszy produkcja kolejnych serii, które wystartują w Adwencie. Będą to m.in. nagrania chorału dominikańskiego śpiewane przez braci dominikanów. 

Produkcje platformy Dominikanie.pl są finansowane z dobrowolnych darowizn widzów, składanych przez serwis Patronite. Plaforma wystartowała 6 stycznia 2019 r. 

ad/Stacja7

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę