Oficjalne dane PKW: Andrzej Duda ponownie prezydentem Polski

W poniedziałek tuż przed 20:00 Państwowa Komisja Wyborcza przekazała ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda uzyskał 51,03% głosów, na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97% wyborców. Odnotowano rekordową frekwencję - do urn poszło 68,18% uprawnionych do głosowania.

fot. East News / Beata Zawrzel /REPORTER

Andrzej Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku uzyskał tytuł doktora i otworzył własną kancelarię. Również w tym roku został ekspertem ds. legislacyjnych w klubie PiS. Pracował jako wiceminister sprawiedliwości i członek Trybunału Stanu, a od 2008 roku jako podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W wyniku wyborów parlamentarnych w 2011 roku został posłem na Sejm, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim. Pełnił funkcję rzecznika prasowego PiS i szefa sztabu kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Prywatnie jest mężem Agaty Kornhauser-Dudy, mają córkę Kingę.

Reklama
Reklama

Andrzej Duda po raz pierwszy objął urząd Prezydenta RP 6 sierpnia 2015 roku, wygrywając także w II turze z wynikiem 51,55 proc. ważnych głosów.

os, prezydent.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę