Nasze projekty

Czuwanie modlitewne „Do źródła” w Warszawie

26 kwietnia (sobota) o godzinie 19:00, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego oraz uroczystości kanonizacyjnych Ojca Świętego Jana Pawła II, na placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie papież przed trzydziestoma pięcioma laty podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski wyzwał Ducha Świętego o odnowę ojczystej ziemi, odbędzie się czuwanie modlitewne „Do źródła”.

Spotkanie współorganizują warszawskie wspólnoty kościelne oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Reklama
Reklama

Czuwanie w swym przebiegu ma mieć charakter przesyconego modlitwą koncertu pieśni uwielbienia. Oprawę muzyczną, pod kierownictwem Marcina Pospieszalskiego, przygotowują zespół „Deus Meus” wraz orkiestrą i kilkudziesięcioosobowym chórem. Za część modlitewną czuwania odpowiedzialny z kolei będzie warszawski duszpasterz i rekolekcjonista, dominikanin o.  Janusz Chwast. Całość poprowadzi znany aktor filmowy Radosław Pazura.

 

Wspólny śpiew i modlitwa przeplatane będą emitowanymi z telebimów fragmentami z wystąpień papieskich, zaś część modlitewna dodatkowo wzbogacona zostanie świadectwami członków współorganizujących czuwanie wspólnot.

Reklama
Reklama

 

Na koniec, wszyscy zgromadzeni na Placu Piłsudskiego wezmą udział w evencie „światło” – oddolnej inicjatywie stypendystów i harcerzy, który polegać będzie na wspólnym ułożeniu przez uczestników spotkania świetlnego napisu „JP2”.

 

Reklama

W dzień kanonizacji Jana Pawła II – 27 kwietnia o godz. 10.00 – Mszę świętą kanonizacyjną oraz związane z nią uroczystości będzie można obejrzeć za pośrednictwem rozmieszczonych na Placu Piłsudskiego telebimów.

 

Po zakończeniu transmisji, w pobliskich kościołach oraz przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie, odprawione zostaną msze św. dziękczynne, z nauką specjalnie przygotowaną dla różnych grup społecznych.

 

Więcej informacji o obchodach w Warszawie pod adresem:

http://kanonizacjajp2.com/

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite