Specjalny autobus oznajmiał na ulicach Bydgoszczy Zmartwychwstanie Pana

Niecodzienny autobus przejechał ulicami największej dzielnicy Bydgoszczy, jaką jest Fordon. W poranek wielkanocny ze specjalnych głośników popłynęło przesłanie: „Alleluja! Radujcie się! Chrystus Zmartwychwstał!”.

To pomysł członków Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, którzy chcieli dotrzeć do mieszkańców bydgoskiej parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników z radosną nowiną o Zmartwychwstaniu Pańskim. – Skoro nasi parafianie nie mogli przybyć do kościoła na celebracje największych świąt, to Kościół, na miarę możliwości przychodzi do nich. Jeździmy ulicami i – zachęcając wiernych do pozostania w domu – zapewniamy o naszej łączności z nimi w czasie epidemii. Zapewniamy o modlitwie oraz wsparciu. Kościół musi wychodzić do ludzi, zanim ludzie przyjdą do Kościoła. To była metoda duszpasterska samego Jezusa: najpierw Bóg szedł do ludzi, by ludzie mogli przekonać się do Boga. O tym przypomina nam również papież Franciszek. Kościół wychodzący w drogę – to jest to, czego dzisiaj nam wszystkim potrzeba – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Piotr Wachowski.

Inicjatywa przez wielu mieszkańców została przyjęta z radością. Niektórzy z nich, stojąc na balkonach, wymachiwali specjalnymi transparentami, wyrażając tym samym swoją radość ze świąt oraz łączność z Kościołem.

 

Reklama
Reklama

KAI/ Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę