Nasze projekty

Bp Muskus do proboszczów: ŚDM to nasza wspólna sprawa

„Niech to będzie wyraz naszej wspólnej odpowiedzialności za to dzieło” – pisze bp Damian Muskus prosząc proboszczów archidiecezji krakowskiej o modlitewne i finansowe wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

Ofiary z niedzielnej tacy 18 maja będą przeznaczone na ten cel.

„Przed nami wielkie święto wiary, radości i entuzjazmu, przeżycie różnorodności i bogactwa Kościoła i niepowtarzalna szansa, by – z jednej strony – podzielić się z całym światem pięknem skarbów polskiej religijności, z drugiej zaś – dać się pociągnąć sile młodości i dzięki temu odnowić w sobie żywe doświadczenie relacji z Jezusem i miłości do braci” – pisze bp Damian Muskus OFM w specjalnym liście do proboszczów archidiecezji krakowskiej.

Hierarcha przekonuje, że wszyscy odpowiedzialni za przygotowanie ŚDM 2016 chcą jak najlepiej wykorzystać szansę, by stworzyć młodym przestrzeń do spotkania z Jezusem, które będzie przynosiło piękne owoce w ich dorosłym życiu. Krakowski biskup pomocniczy ma także nadzieję, że archidiecezja krakowska zjednoczona wokół tego dzieła, doświadczy działania łaski Pana i umocni swoją duchową i kulturową tożsamość. „Światowe Dni Młodzieży są naszą wspólną sprawą!” – zapewnia koordynator Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Reklama
Reklama

„Gorąco zachęcam do tego, by włączać się w przygotowania do tego wydarzenia, by mobilizować wspólnoty parafialne do otwierania dla młodych ludzi serc i domów, ofiarowania czasu, zdolności i umiejętności, wspierania modlitwą, dobrym słowem i tworzeniem pozytywnego klimatu” – przekonuje proboszczów bp Muskus i prosi także o wsparcie organizacyjne i finansowe.

Ofiary z niedzielnej tacy 18 maja mają być przeznaczone na potrzeby związane z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.

Hierarcha przypomina, że 18 maja to 94. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – inicjatora Światowych Dni Młodzieży, a dziś ich wielkiego patrona. Biskup zachęca, by w tym dniu wspólnoty parafialne zgromadziły się przy symbolach ŚDM, które w Niedzielę Palmową odebrali młodzi i modliły się o dobre i twórcze przygotowanie ŚDM oraz ich trwałe owoce. „Niech w tym dniu zjednoczy nas ten, który wciąż jest dla młodych autorytetem, ojcem i wzorem mądrego, w pełni przeżytego życia” – apeluje bp Muskus.

Reklama
Reklama

pra / Kraków

Katolicka Agencja Informacyjna

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite