Nasze projekty

Bp Mendyk o profanacji figury Maryi: prośmy Boga, aby okazał miłosierdzie sprawcy

W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie klasztoru sióstr elżbietanek w Strzegomiu doszło do profanacji figury Matki Bożej.

fot. DDP/unsplash.com

„Z wielkim smutkiem przyjąłem informację, że w nocy z 1 na 2 października na terenie domu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Strzegomiu doszło do profanacji wizerunku Matki Bożej. Figura Maryi została zabrana z przyklasztornej groty i powieszona niczym wisielec na pobliskim rusztowaniu. Sprawa została zgłoszona organom ścigania, które prowadzą śledztwo” – czytamy w komunikacie biskupa świdnickiego. Marka Mendyka.

„Jako ludzie wierzący z ubolewaniem patrzymy na ten akt wandalizmu. Doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Zwłaszcza, że doszło do niego na początku miesiąca poświęconego Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Mimo to jednak chcemy prosić Boga, aby okazał miłosierdzie sprawcy lub sprawcom tego czynu. Dlatego zwracam się do wszystkich o dar modlitwy, aby więcej nie dochodziło do podobnych sytuacji” – czytamy.

Zachęca też do ekspiacji za pośrednictwem św. Michała Archanioła: „Niech modlitwa za jego wstawiennictwem podczas nabożeństw różańcowych będzie naszą odpowiedzią na zło wymierzone wobec Królowej Różańca Świętego. W I sobotę miesiąca wynagradzajmy Maryi za uczynioną zniewagę” – dodał.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Franciszek: Kościół zawsze potrzebuje oczyszczenia

KAI, PAP, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę