Nasze projekty

Modlimy się o zdrowie biskupa Zawitkowskiego

Biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski w stanie krytycznym przebywa w klinice w warszawskim Międzylesiu - podaje Radio Maryja, apelując o modlitwę za duchownego.

Informację o tym fakcie podał rozgłośni ks. Krzysztof Borucki, proboszcz parafii MB Królowej Polski z Iłowa. Biskup senior diecezji łowickiej został przewieziony do szpitala 25 lipca z powodu niewydolności serca i zapalenia płuc. – Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Miałem telefon od kierowcy biskupa, który powiedział, że stan jeszcze się pogorszył. Lekarz powiedział, że teraz jest jak jest, ale wszystko może w ciągu godziny ulec poprawie. Proszę o to, aby Rodzina Radia Maryja otoczyła księdza biskupa modlitwą – powiedział Radiu Maryja ks. Krzysztof Borucki.

O modlitwę zaapelowała również łowicka kuria biskupia. „Kuria apeluje do wszystkich wiernych diecezjan, kapłanów, sióstr zakonnych, wspólnot o modlitwę za naszego biskupa. Wiele razy bp Zawitkowski wspominał, że życie ocaliło mu każde „Zdrowaś, Maryjo”, wiele razy mówił o tym podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji łowickiej. Od wielu lat biskup zmaga się z chorobą płuc. W chwilach, gdy stan kapłana jest poważny, niech nie zabraknie naszej modlitwy różańcowej” – czytamy w wydanym oświadczeniu. 

Biskup Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 r. w Wale. Jest poetą, kompozytorem, znanym kaznodzieją. Święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 1962 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Ukończył także studia w zakresie muzyki kościelnej na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. 26 maja 1990 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej ze stolicą tytularną Ausana. Święcenia biskupie otrzymał 9 czerwca 1990 z rąk kard. Józefa Glempa. Biskupem pomocniczym nowo utworzonej diecezji łowickiej został mianowany 2 lata później – 25 marca 1992. Jest autorem wielu znanych pieśni kościelnych, m.in. „Panie, dobry jak chleb” i „Abyśmy byli jedno”. Wydał także wiele książek pod pseudonimem ks. Tymoteusz, m.in. popularny modlitewnik pierwszokomunijny „Panie mój”. W 1998 r. został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Franciszka Karpińskiego a także w 2012 otrzymał Feniksa Specjalnego od Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Reklama
Reklama

 

ad, Radio Maryja/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite