Nasze projekty

Bernardyni świętują 570-lecie obecności w Krakowie. Zapraszają na obchody jubileuszowe

Bernardyni zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową, która odbędzie się w dniach 7-9 września w klasztorze w Krakowie.

fot. bernardyni

Zakonnicy zapraszają na konferencję pod tytułem: „Protocoenobium Ordinis Fratrum Minorum in Polonia. Historia klasztoru i kościoła pod wezwaniem św. Bernardyna ze Sieny w Krakowie (1453-2023)”, która odbędzie się w dniach 7-9 września w auli św. Szymona z Lipnicy w bernardyńskim klasztorze w Krakowie (ul. Bernardyńska 2).

W czasie trzech dni uczestnicy konferencji zapoznają się z historią powstania pierwszego klasztoru Zakonu Braci Mniejszych na ziemiach Polski, kontekstem przybycia do Krakowa znanego wówczas kaznodziei – św. Jana Kapistrana, działalnością bernardynów na przestrzeni wieków oraz owocami tej działalności, choćby na gruncie sztuki sakralnej.

Na zakończenie konferencji jubileuszowej w sobotę 9 września o godz. 18:30 w krakowskim klasztorze bernardynów odbędzie się msza święta, której będzie przewodniczyć o. dr Konrad Cholewa, definitor generalny Zakonu Braci Mniejszych z Rzymu.

Reklama

Szczegółowy program konferencji znajduje się >>>na stronie internetowej oraz na plakacie, który zamieszczamy poniżej.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

bernardyni.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę