Nasze projekty

Ataki na kościoły w całej Polsce. Ponad 20 wtargnięć do świątyń

Od czwartku w całej Polsce trwają masowe protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przesłanka eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Niektórzy w czasie demonstracji atakowali kościoły.

Podsumowanie ataków na kościoły w ostatnich dniach opublikowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tylko w miniony weekend w związku z organizowanymi demonstracjami Policja zabezpieczała 386 kościołów. Odnotowano 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji.

W związku z tymi atakami zatrzymano 76 osób, a w 101 przypadkach policja i prokuratura prowadzą postępowanie.

Reklama
Reklama

Do ataków na kościoły dochodziło przede wszystkim w dużych miastach. W Warszawie zniszczona została elewacja m.in. kościoła św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży.

Uczestnicy protestów umieścili napisy na elewacjach bądź w pobliżu wielu kościołów w Warszawie, m. in. pw. św. Jana Kantego, pw. Opatrzności Bożej na Ochocie, pw. św. Jakuba Apostoła na Ochocie, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Jelonkach czy sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie.

W sieci ukazało się także zdjęcie z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie (diec. warszawsko-praska), na którym osoba podczas Mszy św. w kościele trzyma transparent z napisem: “Módlmy się o prawo do aborcji”.

SPRAWDŹ: Sakramentki powtórnie zaatakowane

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę