Artyści zaśpiewają utwory inspirowane „Dekalogiem”. To słowa, które odmieniają życie

Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Marika, Krzysztof Iwaneczko i Józef Skrzek, to część artystów, którzy 11 września wystąpią na łódzkim stadionie w ramach prezentacji „Decalogue”, czyli międzynarodowego projektu inspirowanego dziesięciorgiem przykazań.

fot. decalogue.pl

Inicjatywa jest częścią otwartego spotkania „Dekalog. Ku doświadczeniu wolności” w ramach VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji, który w dniach 9-11 września odbędzie się w Łodzi.

Projekt Decalogue jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego chrześcijanina. Artyści z różnych stron świata przekonują, że treść Dziesięciu Prostych Słów, wyryta została nie tylko na kamiennych tablicach, ale w materiale znacznie trwalszym – ludzkim sercu – zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Warstwa muzyczna została uznana za „najbardziej profesjonalną produkcją z kręgu muzyki chrześcijańskiej”. Jesteśmy przekonani, że projekt „Decalogue” może stać się wizytówką polskiej kultury w Europie i na świecie – podkreślają twórcy projektu.

Reklama
Reklama

To wydarzenie jest częścią VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji

W sobotę 11 września na Stadionie Orła Łódź wystąpią: Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Adeb Chamoun Trio, Marika, Krzysztof Iwaneczko, Józef Skrzek, Dikanda, Agnieszka Cudzich, Piotr Łukaszewski i Marcin Spenner, Rafał Kobyliński SJ i o. Tomasz Jarosz CSsR. Chór i orkiestrę poprowadzi Hubert Kowalski. Kierownikiem artystycznym całości jest Marcin Pospieszalski.

Sobotnie wydarzenie na Stadionie Orła rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Wstęp wolny.

„Miasto – rewitalizacja” – pod takim hasłem od 9 do 11 września w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Będzie próbą głębszego odczytania i zastosowania wskazań papieża Franciszka z dokumentu programowego Evangelii gaudium o ewangelizacji prowadzonej na terenach miejskich. Na stronie www.nowaewangelizacja.org trwają zapisy dla ewangelizatorów i wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach i warsztatach ewangelizacyjnych.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę