Nasze projekty

Arcybiskup z Santiago de Compostella na Jasnej Górze

Na zaproszenie twórców wystawy "Śladami Jezusa" sanktuarium na Jasnej Górze odwiedził 20 sierpnia arcybiskup Santiago de Compostella Julián Barrio Barrio. Z Santiago de Compostela mamy posłanie dla całej Europy, żeby nawrócić się. Z ufnością musimy patrzeć w przyszłość - powiedział.

Abp Barrio przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Na początku Eucharystii zaapelował o pójście drogą maryjną, na której Maryja prowadzi nas do Syna – Matka Boża jest naszą nadzieją na przyszłość – podkreślił hiszpański arcybiskup.

Mówiąc z kolei o obecnej sytuacji Kościoła i chrześcijaństwa na Starym Kontynencie, abp Barrio stwierdził, że „jesteśmy w Europie świadkami bardzo silnego procesu sekularyzacji”.

– Jako chrześcijanie musimy być obecni z tymi wartościami w naszym życiu, ale także w naszej kulturze. W dzisiejszej Europie musimy odzyskać chrześcijańską wizję człowieka i powrócić do pojęcia prawa naturalnego, do właściwego pojęcia człowieka – powiedział arcybiskup Santiago de Compostela.

Reklama
Reklama

Po Mszy św. arcybiskup spotkał się m.in. z o. Marianem Waligórą, przeorem Jasnej Góry, zwiedził sanktuarium oraz multimedialną wystawę „Śladami Jezusa”, znajdującą się nieopodal. – Jest bardzo wdzięczny za możliwość jej przejścia, bo ona prawdziwie wprowadza w tajemnicę Męki Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Jezusa. Chciałbym, żeby można ją było oglądać również w Santiago – powiedział na zakończenie zwiedzania.

Twórcy wystawy czyli studio Tenegent z Warszawy już rozmawiają o możliwościach zainstalowania jej właśnie w hiszpańskim sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

ad, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite