Arcybiskup w fartuchu robi kanapki i rozdaje je bezdomnym. Niezwykła pomoc abp Galbasa

"Wszedł skromnie, ubrał fartuch i zaczął przygotowywać z nami kanapki, jak nasz dobry, serdeczny przyjaciel" - o wizycie abp Adriana Galbasa SAC piszą wolontariusze "Zupy w Kato".

Fot. Zupa w Kato/Facebook

Arcybiskup Adrian Galbas SAC odwiedził Wspólnotę Dobrego Pasterza – w czwartek 19 stycznia, w Punkcie Misyjnym przy ul. Opolskiej w Katowicach sprawował Eucharystię w kaplicy ośrodka. Na spotkanie z arcybiskupem przyszło wiele osób zmagających się z bezdomnością i uzależnieniami. Arcybiskup uczestniczył także w przygotowaniu posiłku dla bezdomnych.

„Był z nami ktoś wyjątkowy, a jednocześnie skromny i normalny”

Przygotowanie posiłku było okazją nie tylko do wspólnej pracy na rzecz potrzebujących, ale również do rozmowy.

Był z nami ktoś wyjątkowy, a jednocześnie skromny i normalny. Poznaliśmy się wczoraj, a wszyscy mieliśmy wrażenie, że znamy się już bardzo długo – piszą wolontariusze „Zupy w Kato” na swoich mediach społecznościowych.

Reklama

„Wszedł skromnie, ubrał fartuch i zaczął przygotowywać z nami kanapki”

Wszedł skromnie, ubrał fartuch i zaczął przygotowywać z nami kanapki, jak nasz dobry, serdeczny przyjaciel. Rozmawialiśmy, on słuchał, pytał, a przed wyjazdem na Mszę świętą udzielił nam błogosławieństwa – czytamy.

Arcybiskup nie tylko przygotowywał posiłek i modlił się z wolontariuszami, ale także wraz z nimi wyszedł na ulice miasta rozmawiając i służąc osobom w kryzysie bezdomności.

To był dobry czas z abp Adrianem Galbasem. Szczególnie na placu, kiedy z zainteresowaniem i empatią rozmawiał z każdym, a ludzie chętnie do niego podchodzili, żeby zamienić choć kilka zdań – relacjonują wolontariusze.

Reklama

Wspólnotę Dobrego Pasterza w Katowicach tworzą osoby, których pasją jest pomoc ludziom w trudnej sytuacji życiowej, szczególnie w kryzysie bezdomności i uzależnienia oraz ich rodzinom. Swoją posługę zaczynali od wychodzenia na ulice Katowic do ludzi, którzy na nich żyli.

Z czasem zrodziła się potrzeba znalezienia miejsca, do którego mogliby te osoby zaprosić. W 1990 r. władze urzędu miasta użyczyły wspólnocie lokal przy ul. Opolskiej 9, który stał się Punktem Misyjnym i Pomocy Kryzysowej. Od 2016 r. wolontariusze posługują w ramach inicjatywy „Zupa w Kato”, w ramach której co czwartek gotują zupę w „Wysokim Zamku”, a potem tworzą przestrzeń do spotkania, rozmowy i dania nadziei ubogim na Placu Przyjaciół z Miszkolca, częstując ich przy tym gorącą zupą czy kanapkami.

Reklama

oblaci.pl, Zupa w Kato, dobregopasterza.pl, zś/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę