Nasze projekty

Abp Ryś: kobiety, które opuszczają dom samotnej matki zaczynają nowe życie, jakby zostały wskrzeszone ze śmierci

"Dom samotnej matki jest jedną z tych wielkich propozycji, którą Pan Bóg nam daje, żeby nas ratować od głupoty – tej naszej własnej, osobistej, głupoty i ciasnoty, że szukamy szczęścia tam, gdzie go nie ma" - powiedział abp Grzegorz Ryś.

fot. Archidiecezja Łódzka/YouTube

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi świętuje jubileusz 30-lecia powstania. Kobiety z małymi dziećmi, które często znalazły się w trudnej, a nawet dramatycznej sytuacji życiowej, otrzymują w tym miejscu pomoc – wsparcie materialne i duchowe.

Miłosierdzie jest imieniem Boga – mówił abp Ryś w poniedziałek podczas mszy świętej dziękczynnej w katedrze łódzkiej. Chrystus z zera, z nicości wyprowadza nowe stworzenie. To jest miłosierdzie! To jest prawda tego domu. O tej prawdzie mogłyby powiedzieć kobiety, które w tym domu żyły i żyją. Najwięcej pewnie, by powiedział te kobiety, które ten dom opuściły zaczynając kompletnie nowe życie, jakby zostały na nowo stworzone, jakby zostały wskrzeszone ze śmierci, która się wzięła z przemocy, z agresji wobec nich, z zostawienia, z samotności – zauważył metropolita łódzki.

Pomóc komuś kto znalazł się w trudnej sytuacji, to na pewno nie znaczy udzielić mu tylko doraźnej pomocy, tylko otworzyć na wielkie Miłosierdzie Boga, który ma moc stwarzać – wyprowadzać – życie z niczego, wskrzeszać życie ze śmierci. To jest wyłącznie kompetencja Pana Boga i Jego dzieło! – tłumaczył.

Reklama

Dom Samotnej Matki jest jedną z tych wielkich propozycji, którą Pan Bóg nam daje, żeby nas ratować od głupoty – tej naszej własnej, osobistej, głupoty i ciasnoty, że szukamy szczęścia tam, gdzie go nie ma, a możemy być tam, gdzie Pan przygotował dla nas dobre czyny, byśmy je pełnili – zakończył abp Ryś.

Biskup odznaczył osoby zasłużone dla diecezji

Pod koniec mszy świętej ksiądz abp Ryś wręczył Złote Krzyże – najwyższe odznaczenia przyznawane osobom świeckim w archidiecezji łódzkiej – trzem osobom zaangażowanym w dzielność domu samotnej matki.

Złoty Krzyż otrzymały następujące osoby:

Reklama
  • Franciszka Kaproń – pierwsza Siostra dyrektor Domu Samotnej Matki od 1992 roku do 2011 roku, czyli w czasie jego lokalizacji przy ul. Nowe Sady 17
  • Anna Krawczyk – położna Domu Samotnej Matki od początku jego istnienia
  • Marzena Lissewska – księgowa Domu Samotnej Matki od początku jego istnienia

Złoty i Srebrny Krzyż Archidiecezji Łódzkiej został ustanowiony 25 marca 1998 dla uhonorowania osób świeckich zasłużonych dla archidiecezji łódzkiej.

kh, archidiecezja.lodz.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę