Nasze projekty

Abp Jędraszewski apeluje o bezwzględne „tak” dla życia

„Jeżeli nie będzie jednoznacznego "tak" na rzecz życia, na rzecz rodziny, małżeństwa i pomocy wielowymiarowej, ze strony wielu instytucji, to będziemy iść w kierunku samozagłady!” – mówił abp Marek Jędraszewski, podczas spotkania z dyrekcją, personelem i pacjentami szpitala Pro Familia w Łodzi.

Arcybiskup przyjechał do szpitala Pro Familia, aby poświęcić w szpitalnej kaplicy obraz Matki Bożej Karmiącej, a także by spotkać się z kobietami oczekującymi na poród oraz już cieszącymi się z narodzin potomstwa.

Po spotkaniu z dyrekcją i personelem, w kaplicy szpitalnej został poświęcony obraz Matki Bożej Karmiącej „który jest bliski matkom, noszącym swoje dziecko pod sercem, ale i tym, które mają je już przy sobie” – mówiła Marta Skórzak, dyrektor szpitala. „My jesteśmy szpitalem położniczym więc nie mogliśmy wybrać inaczej. To jest obraz, który będzie przypominał matkom i dzieciom o obecności Matki Bożej. Tu, w tej kaplicy, każda nasza pacjentka będzie w czasie swojej modlitwy mogła doświadczyć, że Matką Boska ją wspiera” – mówiła Skórzak.

Następnie arcybiskup Jędraszewski odwiedził sale porodowe i noworodkowy OIOM. Spotkał się także z matkami.

Reklama

Metropolita łódzki spotkał się także z rodzicami, którzy kilka chwil wcześniej powitali na świecie i po 30 min. pożegnali swoją maleńką córeczkę. O tym doświadczeniu, trudnym i bolesnym, mówił metropolita łódzki na spotkaniu z dyrekcją i personelem Pro Familii.

„Wiedziałem, że dziś będę w szpitalu, który nosi nazwę Pro Familia, a wiec na rzecz rodziny, ale absolutnie nie wyobrażałem sobie taj sytuacji, że spotkam się z rodziną, która została dotknięta tak wielkim nieszczęściem, jakim jest śmierć dziecka. A z drugiej strony z gotowością, dzięki wsparciu okazywanemu obojgu rodzicom, a zwłaszcza matce, od jakiegoś czasu przez fundację Gajusz, żeby na ten moment bardzo trudny, wręcz dramatyczny, byli przygotowani i umieli go przyjąć. Spotkałem się po raz pierwszy w swoim życiu z taką dramatyczną sytuacją rodziną” – powiedział abp Jędraszewski.

Wyjątkowość Pro Familii polega na tym, że obok wysoko wykwalifikowanej kadry lekarsko-położniczo-pielęgniarskiej w tym łódzkim szpitalu nie jest i nie będzie dokonywana terminacja ciąży, o czym zapewniają dyrekcja oraz zarząd szpitala.

Reklama

az / Łódź

Ratzinger_Wprowadzeniewchrzes_2012_500pcxPolecamy książkę „Wprowadzenie w chrześcijaństwo” kard. Josepha Ratzingera

Reklama

Tą książką Znak jako pierwszy polski wydawca rozpoczął zapoznawanie polskich czytelników z dorobkiem Josepha Ratzingera, który wówczas nie był nawet jeszcze biskupem (pierwsze wydanie ukazało się w 1971 roku).

We Wprowadzeniu w chrześcijaństwo poprzez analizę „Credo” autor wprowadza czytelników w głębokie rozumienie kluczowych zagadnień wiary, dając świadectwo zarówno doskonałej znajomości sytuacji dzisiejszego człowieka, jak i ogromnej otwartości na współczesne prądy myślowe.

>>> Kup teraz <<<

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite