Nasze projekty

Abp Gądecki prosi o modlitwę i apeluje ws. szczepień. „Wymogi dobra wspólnego”

"Proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego" - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski w apelu w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Europie.

fot. Episkopat Polski/ Flickr

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Europie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Holandii, abp Gądecki poprosił o modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Jak podkreślił, „służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń”.

„Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii” – napisał przewodniczący Episkopatu Polski.

Abp Gądecki do niezaszczepionych: wymogi dobra wspólnego

Duchowny poprosił niezaszczepionych, aby pamiętali, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw” – podkreślił abp Gądecki.

Reklama
Reklama

Przypomniał, że według danych po pełnym zaszczepieniu się „zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem”. „Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów” – zakończył przewodniczący Episkopatu Polski.

kh/BP KEP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę