Nasze projekty

13 tysięcy miejsc modlitwy w akcji Różaniec do Granic Nieba

Już w ponad 13 tys. lokalizacji na świecie trwa modlitwa pokutna za wszystkie grzechy i zaniedbania przeciwko życiu. Inicjatywę Różaniec do Granic Nieba zaplanowano na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada.

1 listopada, w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, w czasie Mszy św. celebrowanej przez abp. Józefa Górzyńskiego, zainicjowano modlitewną akcję Różaniec do Granic Nieba. Pokuta i modlitwa przynosi prawdziwy pokój w sercu człowieka i relacjach między ludźmi – mówi Agnieszka Kminikowska, współorganizatorka wydarzenia. W trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska i świat, zapraszamy wszystkich do pojednania przez zwrócenie się do Boga.

Różaniec do Granic Nieba to kontynuacja inicjatywy sprzed trzech lat, kiedy modlący się stanęli na granicach Polski. Tym razem organizatorzy chcą dotrzeć do granic Nieba. Jest to propozycja modlitwy zarówno dla rodzin, jak i dla całych parafii.

Indywidualny wymiar akcji polega na modlitwie w czasie tradycyjnego w listopadzie nawiedzania grobów. Należy się wówczas zwrócić do wszystkich dzieci nienarodzonych w historii swojej rodziny. Dzieci, które zostały zabite, prosimy o wybaczenie. Dzieciom, które ode-szły z innych powodów, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie je prosimy o wstawiennictwo – mówią organizatorzy.

Reklama
Reklama

Akcja trwa do 8 listopada

Parafie w całej Polsce zaproszone są do organizowania modlitwy różańcowej przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 2 do 8 listopada) – to wspólnotowy wymiar tegorocznego wydarzenia. Intencją modlitwy w parafiach ma być prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych (tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych) oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. „Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

2 listopada organizatorzy odnotowali ponad 13 tys. miejsc na całym świecie, w których ludzie biorą udział w akcji. Modlitwa odbywa się zarówno w parafiach, klasztorach, ale także hospicjach, zakładach karnych, szpitalach, przy przydrożnych krzyżach i kaplicach, ale także w prywatnych domach i rodzinach.

2020 rok jest dla nas wszystkich trudny. Wiemy, że w takich momentach należy się zająć rozwiązaniem najtrudniejszych spraw. Taką właśnie dla nas, naszych rodzin i naszego kraju jest utrata dzieci nienarodzonych we wszystkich pokoleniach. Zapraszamy więc do pojednania z dziećmi, którym nie dane było przyjść na świat. Gdy je o to poprosimy, mogą być potężnymi wstawiennikami za nas u Boga – mówi Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia.

Reklama
Reklama

Na stronach www.rozaniecdogranic.pl dostępna jest modlitwa pokutna, która powstała specjalnie na to wydarzenie. Dodatkowo organizatorzy zachęcają do ofiarowania odpustu zupełnego za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu. W tym roku Kościół daje taką możliwość przez cały listopad.

Każdego dnia, przez cały tydzień, na stronie internetowej, Facebooku oraz kanale YouTube transmitowane są kolejne nabożeństwa Różańca do Granic Nieba.

SPRAWDŹ: Apel organizatorów Różańca Do Granic: „Przyjmij dziecko nienarodzone”

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite