Nasze projekty

Apel organizatorów Różańca Do Granic: „Przyjmij dziecko nienarodzone”

„W obliczu wydarzeń, które mają miejsce w naszym kraju, jesteśmy przekonani, że wspólna modlitwa i pokuta są teraz konieczne” - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta. Prosi o włączenie się do drugiej edycji akcji modlitewnej „Różaniec do Granic”.

pixabay.com/Myriams-Fotos

Różaniec Do Granic Nieba, mimo wprowadzanych coraz mocniejszych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, odbędzie się. Niezależnie od możliwości wyjścia na cmentarze, czy do kościołów. Różaniec Do Granic Nieba przyjmie formę modlitwy w domach, wspólnotach, czy po prostu online. Już w tej chwili dzwonią do nas zainteresowani i informują, że będą tworzyć swoje wspólnotowe streamingi modlitwy online, będą łączyć się w modlitwie pośrednictwem internetu – mówi Agnieszka Kminikowska, rzecznik prasowy Różańca Do Granic Nieba.

„Proszę obudźmy się wszyscy, którzy jesteśmy za życiem i miłością, którzy jeszcze traktujemy naszą wiarę poważnie, a największe przykazanie naszego Pana i Zbawiciela, bez względu na okoliczności mamy zawsze w sercu: “Miłujcie się! Tak jak ja Was umiłowałem.” […] Najpotrzebniejsza jest nasza modlitwa i uniżenie przed Bogiem, aby Bóg udzielił nam swojego Miłosierdzia zamiast swojej Sprawiedliwości, zapowiadanej w Fatimie, Akita czy Kibeho” – apelują organizatorzy akcji.

Reklama
Reklama

Organizatorzy proszą, aby w dniach 1-8 listopada ludzie błagali Boga o wybaczenie za wszystkie grzechy odrzucenia dzieci nienarodzonych. Wystarczy jedna modlitwa serca, jeden psalm, jedna bolesna cześć różańca świętego.

Także pasterze diecezji Koszalińsko – Kołobrzeska wzywają swoich wiernych do licznego udziału w Różańcu Do Granic Nieba. Do udziału w wydarzeniu włącza się również Archidiecezja Warmińska.

Stanęliśmy wobec trudnej sytuacji w naszym kraju. Boże Miłosierdzie, o które będziemy wołać, przez pokutę i modlitwę, stanowi lekarstwo na każde zło. W wyprodukowanych przez nas spotach radiowych odwołujemy się do słów bł. Jerzego Popiełuszki: “Zło, dobrem zwyciężaj” – podkreśla Maciej Bodasiński.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: O pojednanie i poszanowanie życia. Biskupi apelują o modlitwę

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę