Nasze projekty

O pojednanie i poszanowanie życia. Biskupi apelują o modlitwę

W obliczu wydarzeń związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego oraz narastających niepokojów społecznych polscy biskupi proszą wiernych o modlitwę oraz apelują, aby nie odpowiadać agresją na przemoc.

„Nie można oczekiwać od osób wierzących, aby wyparli się jednego z fundamentów swojej wiary, jakim jest szacunek dla każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – napisał w liście do wiernych abp Wojciech Polak.

Chrześcijanin – jak podkreślił – powinien jednocześnie pamiętać o przykazaniu miłości bliźniego oraz o moralnym obowiązku łagodzenia konfliktu a nie jego wzmagania.

Agresja nie może być odpowiedzią

Reklama
Reklama

Dewastacje pomników, elewacji kościołów czy przerywanie przez manifestantów nabożeństw to profanacje, na które – jak podkreślił Prymas Polski – nie ma zgody, ale nie można na nie odpowiadać agresją.

„Naszą reakcją ma być modlitwa i ekspiacja za dokonane profanacje. Proszę Was wszystkich, aby Kościół nadal był miejscem otwartym dla każdego człowieka, przestrzenią pojednania, zgody i wzajemnego szacunku” – napisał.

PRZECZYTAJ TEŻ: “Post i modlitwa za życiem”. Apel abp. Marka Jędraszewskiego

Reklama
Reklama

W podobny sposób zwrócił się do wiernych Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski, który – nawiązując do listu św. Pawła – przypomniał, że „chrześcijanin nigdy nie uważa za wroga drugiego człowieka”.

„Przekonanie, że człowiek zaczyna istnieć od chwili poczęcia było, jest i będzie częścią nauczania Kościoła, dlatego też znalazł się on na celowniku tych sił, które błędnie uważają, że aborcja jest prawem człowieka” – napisał z kolei abp Marek Jędraszewski.

Apel o modlitwę w intencji życia, rodzin i o pojednanie

Reklama

W obliczu tak wielkich podziałów i niepokojów społecznych biskupi zaapelowali do wiernych o modlitwę oraz podjęcie postu w intencji życia, rodzin oraz pokoju w Ojczyźnie.

SPRAWDŹ: Prymas Polski: naszą reakcją ma być modlitwa

„Szczególnie proszę o to, aby w każdej rodzinie codziennie odmawiano jedną dziesiątkę różańca oraz podejmowano akty wyrzeczenia i umartwienia w tych intencjach” – podkreślił metropolita krakowski.

Bp Dajczak zaprosił do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a szczególnie 28 października, kiedy przypada wspomnienie św. Judy Tadeusza – patrona spraw trudnych.

Prymas Polski poprosił, aby „odrzucić każdy rodzaj przemocy”. „Odpowiedzią uczniów Jezusa jest przebaczenie, modlitwa, podejmowany post” – podkreślił.

PRZECZYTAJ: Apel biskupa Edwarda Dajczaka

kh/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite