Nasze projekty

Strefa Chwały. Wielkopostne rekolekcje online z ciekawymi gośćmi

Już w sobotę, 6 marca, stowarzyszenie MuzaDei organizuje konferencję "Strefa Chwały" online, która przybierze formę jednodniowych rekolekcji wielkopostnych. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Monika i Marcin Gomułkowie oraz Marcin Zieliński.

Reklama

Strefa Chwały Festiwal to rekolekcje, które co roku gromadzą na placu Papieskim w Starym Sączu setki osób z Polski i zagranicy. To spotkanie jednoczy ludzi, którzy pragną głosić Słowo Boże i dzielić się pogodą ducha z innymi.

W ramach przygotowań do tegorocznej edycji Strefy Chwały Festiwal, organizatorzy zapraszają na jednodniową konferencję Strefa Chwały, która z uwagi na epidemię COVID-19 będzie transmitowana online.

Naszym celem jest, aby głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby. Dlatego Strefa Chwały 365 to całoroczny projekt, który składa się z wielu wielkoformatowych inicjatyw – mówi Andrzej Dubiel prezes Stowarzyszenia MuzaDei. Wierzymy, że pomimo dzielących nas odległości, wspólna modlitwa zgromadzi przed ekranami rodziny i pokolenia, tworząc poczucie bliskości i jedności – dodaje.

Reklama
Reklama

Wielu ciekawych gości

Misją konferencji jest łączenie Polaków, bez względu na wiek, zawód, czy status materialny. Jest to szczególnie istotne w czasie Wielkiego Postu, kiedy poczucie wspólnoty i bliskości z Bogiem ma kluczowe znaczenie. W ramach konferencji online zostaną zrealizowane interaktywne zajęcia, które pozwolą zaangażować odbiorców do wspólnego uczestnictwa w spotkaniu. Program został podzielony na bloki związane z nauczaniem, uwielbieniem oraz modlitwą. Aby aktywizować uczestników wygłaszane modlitwy będą składane w ich prywatnych intencjach.

Bardzo się cieszę, że będziemy mieli okazję, żeby się spotkać i wspólnie pomodlić. Tym bardziej, że to wydarzenie w sposób szczególny będzie dedykowane Wam wszystkim. Będziemy się modlić w Waszych intencjach i wspólnie zanosić je do Pana Boga – mówi Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia “Głos Pana”, jeden z gości tegorocznego wydarzenia.

O pozytywny nastrój w czasie wspólnego celebrowania rekolekcji zadbają również Monika i Marcin Gomułowie, którzy prowadzą kanał „Początek Wieczności”. Ponadto na scenie Strefy Chwały pojawią się Emilia i Łukasz Iżykowie wraz z o. Andrzejem Bujanowskim OP. Z kolei oprawę muzyczną zapewni zespół Play&Pray, który od wielu lat zajmuje się tworzeniem nowoczesnej muzyki o charakterze chrześcijańskim.

Reklama
Reklama

Wydarzenie jest bezpłatne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową www.strefachwaly365.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, a także formularz rejestracyjny.

Czym zajmuje się MuzaDei?

Stowarzyszenie Muza Dei to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych, m.in. poprzez wspieranie rodzin i małżeństw. Jej sztandarowym wydarzeniem są rekolekcje Strefa Chwały Festiwal w Starym Sączu, które zrzeszają blisko 800 osób z całej Polski, a także z Niemiec, Belgii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Białorusi czy Ukrainy. Ponadto organizuje różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, warsztaty muzyczne, konferencje oraz spotkania profilaktyczne. Wszystkie prowadzone działania i wydarzenia ukierunkowane są na całe rodziny.

ZOBACZ: Konferencje i uwielbienie, ale online. Jak wyglądał Strefa Chwały Festiwal 2020?

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę