Nasze projekty

Konferencje i uwielbienie, ale online. Jak wyglądał Strefa Chwały Festiwal 2020?

Modlitwa uwielbienia, dzielenie w grupach, konferencje znanych kaznodziejów oraz osób świeckich m.in. abp. Grzegorza Rysia, o. Tomasza Nowaka OP czy Marcina Zielińskiego. Co roku rekolekcje Strefa Chwały Festiwal gromadziły w Starym Sączu tysiące osób. Jednak pandemia spowodowała, że tegoroczną edycję wydarzenia uczestnicy musieli przeżyć we własnym domu, łącząc się z innymi za pomocą transmisji.

Reklama

Strefa Chwały Festiwal to rekolekcje, które – jak podkreślają organizatorzy – „od 28 lat ożywiają rzeczywistość uwielbienia w Polsce”. – Jest to spotkanie ludzi, którzy chcą budować swoje życie w oparciu o Ewangelię – dodają. W czasie trzech dni, od 3 do 5 lipca, na uczestników czekały liczne konferencje oraz wspólna Eucharystia i uwielbienie. 

Dlaczego warto być w Kościele mimo trudności, które przechodzi? O. Tomasz Nowak, który wygłosił na ten temat konferencję w piątek, przypomniał, że Kościół jest matką, w którym „zawsze jeden rodzi drugiego dla Chrystusa”. – Bóg tworzy wspólnotę więzi, tak jak mamy więzi w rodzinie. Wiemy, że są więzi w Trójcy Świętej – Ojciec, Syn i Duch Święty, który jest miłością między Ojcem i Synem, czyli jest to też jest rodzina – mówił.

Reklama
Reklama

Dominikanin podkreślił, że Strefa Chwały również pozwoliła się zrodzić w Kościele i wydała owoce, a pierwsi, którzy organizowali festiwal niespełna trzydzieści lat temu mają już dzieci a nawet wnuki. – To jest trzecie pokolenie, które uczestniczy w Strefie. To rodzi pokrewieństwo nie tylko w sensie ludzkim, ale również duchowym – dodał.

 

Serca które chce, to rzecz, której – jak podkreślił Marcin Zieliński – Bóg szuka w każdym człowieku, aby móc się nim posłużyć. – To serce, które jest szczere, prawdziwe i przed Bogiem nie udaje. Można wiele razy w życiu upadać, popełniać błędy, ale kiedy człowiek zachowuje swoje serce, to choćby stracił do siebie cierpliwość, Pan Bóg nadal będzie ją miał – mówił. Dodał, że każdy kto doświadczy miłości Boga będzie chciał się nią dzielić z innymi. – Żywe spotkanie z Chrystusem sprawia, że nasze życia już nigdy nie pozostaną takie same – podkreślił.

Reklama
Reklama

Tegoroczną Strefę Chwały zakończyło niedzielne uwielbienie z konferencją abp. Grzegorza Rysia. Metropolita łódzki podkreślił, że „ewangelizacja to kerygmat, który jest zaproszeniem do wspólnoty”. – Tylko we wspólnocie można zobaczyć usłyszane w kerygmacie słowo. Ewangelizacją nie jest wyjście na ulice i powiedzenie, że Jezus Chrystus zmartwychwstał – ewangelizacja to wyjście wspólnotą Kościoła i powiedzenie, że Jezus Chrystus zmartwychwstał  – mówił. Nie ma czegoś takiego – zauważył abp Ryś – jak ewangelizacja robiona przez kogokolwiek wyłącznie, indywidualistycznie, ponieważ nikt nigdy nie czyni tego sam. – Ewangelizuje zawsze Kościół i to Kościół jako wspólnota – dodał. 

Reklama

Wśród prelegentów znaleźli się również inni, znani w Kościele i w Polsce, duchowni oraz świeccy, a wśród nich m.in. Tomasz Samołyk, Małgorzata Dąbrowska, Agnieszka Musiał, Monika i Marcin Gomułkowie, ks. Rafał Jarosiewicz, Joachim Mencel. Z powodu pandemii wszystkie konferencje i uwielbienia były transmitowane ze studia w Otwocku, natomiast spotkania w grupach odbywały się za pomocą platformy Zoom.

Zapis transmisji z wszystkich trzech dni Festiwalu „Strefa Chwały” można obejrzeć >tutaj

kh/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite