Barwna, różnorodna, inspirująca. II edycja ArtStrefy dla dzieci i młodzieży

Nieco inna, ale zachowująca swoje fundamentalne założenia. Jaka będzie tegoroczna ArtStrefa? Barwna, różnorodna i z pewnością inspirująca! Pierwsze zajęcia w ramach projektu miały miejsce w dniach od 3 do 5 lipca podczas Strefa Chwały Festiwal ONLINE, ale to nie koniec, ponieważ na dzieci i młodzież czekają jeszcze warsztaty z graffiti oraz tańca hip-hop, które zaplanowano na 11 lipca w Starym Sączu.

Reklama

ArtStrefa to – jak podkreślają organizatorzy – specjalna przestrzeń wykorzystująca różne formy ekspresji, która rozwija kreatywność i umiejętności twórcze dzieci i młodzieży. Poprzednia edycja była częścią wydarzenia Strefa Chwały Festiwal, które co roku jest realizowane ma Placu Papieskim w Starym Sączu. Tym razem z powodu pandemii, warsztaty prowadzone są w różnych miejscach i formach. Część z nich, a więc m.in. warsztaty fotograficzne Piotra Babisza oraz montażu, postprodukcji, video-art Grzegorza Juziaka, a także muzyczne zajęcia dla najmłodszych przygotowane przez Grażynę Winiarz odbywały się w dniach 3-5 lipca w Otwocku podczas trwania Strefa Chwały Festiwal ONLINE. Natomiast zajęcia z graffiti, które zaplanowano na 11 lipca, poprowadzi Mariusz Brodowski „Mgr Mors” w Starym Sączu. To – jak podkreślają organizatorzy – niespodzianka dla tych, którzy przyzwyczaili się do Strefy Chwały na starosądeckim Placu Papieskim lub po prostu mieszkają w jego pobliżu

ArtStrefa to projekt ukierunkowany na zbudowanie specjalnej przestrzeni dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy i prowadzący mają na celu kształtowanie działań edukacyjno-animacyjnych, stymulujących kreatywność i aktywizujących twórczo młodych uczestników, którzy reprezentują różne grupy wiekowe. Uczestnicy projektu uzyskają nową wiedzę i umiejętności oraz możliwość rozwoju swoich pasji i zainteresowań.

Dzieci i młodzież dzięki warsztatom rozwijają również umiejętności interpersonalne, organizacyjne oraz artystyczne. Najmłodsze pokolenie przełamuje bariery światopoglądowe oraz pogłębia świadomość wartości jaką jest twórcze zagospodarowanie wolnego czasu.

Reklama
Reklama

Zapisy na warsztaty graffiti oraz tańca hip-hop są przyjmowane pod adresem: [email protected] Szczegółowe informacje i wszystkie niezbędne aktualności można znaleźć na stronie: www.artstrefa.org.

Organizatorem warsztatów jest stowarzyszenie Muza Dei – nowoczesna organizacja pozarządowa, działająca na rzecz promocji polskiej kultury oraz budowania silnych więzi rodzinnych. W oparciu o trzy wyznaczniki – Prawda, Dobro, Piękno – pragnie budować Nową Kulturę, której fundamentem są wartości chrześcijańskie oraz bogata kultura Narodu Polskiego. Muza Dei organizuje wydarzenia artystyczne, warsztaty muzyczne, konferencje oraz spotkania profilaktyczne.

Reklama
Reklama

mat. prasowe, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę