Nasze projekty
Fot. Fundacja Kapucyńska

Artyści wspomogą bezdomnych. Akcja kapucynów w Warszawie

Artyści, aktorzy, dziennikarze wraz z Fundacją Kapucyńską ponownie nakarmią bezdomnych. Do akcji organizowanej przez Fundację Kapucyńską włączyli się m.in. Radosław Pazura, Dorota Chotecka i Michał Koterski. Finał: 15 czerwca na dziedzińcu klasztornym przy ul. Miodowej 13 w Warszawie.

Reklama

Inicjatywa „Artyści dla bezdomnych” nawiązuje do szczególnie celebrowanych imienin bł. Aniceta Koplińskiego – patrona Fundacji Kapucyńskiej. Tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i w sobotnie przedpołudnie dziedziniec klasztorny wypełni się ludźmi wrażliwymi na los drugiego człowieka – bez względu na swój status społeczny. W jednym miejscu zgromadzą się ubodzy, bezdomni, artyści, dziennikarze, zakonnicy i wszyscy zainteresowani tym przedsięwzięciem.

Pomysł na akcję organizatorzy zaczerpnęli z historii patrona fundacji. Bł. Anicet Kopliński w dwudziestoleciu międzywojennym wspierał ubogich i bezdomnych, organizując dla nich żywność i ubrania. Dzięki inicjatywie kapucynów, w tym brata Aniceta, powstała na Annopolu kuchnia dla najuboższych Warszawiaków wydająca 8 tys. posiłków dziennie. Bracia Kapucyni postanowili więc kontynuować to dzieło.

Wydawanie zupy nalewanej przez specjalnych gości rozpocznie się o godz. 11.30. Na godz. 12.15 przewidziano część artystyczną. Wystąpią m.in.: Waldek Bieniak, Teściowa Śpiewa, Zespół Policjantów, Pelikan, Wieczny, Tula Moda, Orkiestra Warszawsko-Lubelska. Spotkanie poprowadzi Radosław Pazura.

Reklama
Reklama

Na sobotnie wydarzenie może przyjść każdy. Fundacja Kapucyńska i Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych do wspólnego posiłku. Organizatorzy zachęcają też mieszkańców Warszawy do przyniesienia i podarowania bezdomnym ciasta.

Obecnie przy klasztorze kapucynów na ul. Kapucyńskiej 4 działa Fundacja Kapucyńska wraz z jadłodajnią prowadzoną przez braci kapucynów, w której od 25 lat wolontariusze gotują zupę dla około 250 – 300 osób dziennie.

mat. prasowe, AD/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę