Wilki Dwa: Zazdrość (#5)

Zazdrość jest najgłupszym grzechem jaki wymyślił człowiek. Niemal każdy grzech niesie ze sobą jakąś "korzyść" dla ciała, ale zazdrość daje ciału tylko cierpienie.

Reklama

http://wilkidwa.stacja7.pl/


 

 

Reklama
Reklama

Zazdrość ma swoje źródło w podstawowym działaniu złego widocznym w kuszeniu Ewy. Kuszenie polegało na wzbudzeniu zazdrości względem Boga. Szatan mówi: „Bóg przed wami coś ukrywa – musicie po to sięgnąć”. To jest myślenie, że coś ci zabierają, coś przed tobą chowają. Patrzymy wtedy na innych którzy mają coś, albo robią coś co my byśmy chcieli i myślimy: „On ma coś czego ja nie mam”.

Adam Szustak OP

Zazdrość jest najgłupszym grzechem jaki wymyślił człowiek. Bo jeśli zabijesz wroga – nie masz już z nim problemów. Jeśli coś ukradniesz – masz jakąś rzecz. Niemal każdy grzech niesie za sobą jakąś „korzyść” dla ciała. A zazdrość daje tylko cierpienie. Pojawia się we mnie czasami taka kryptozazdrość, gdy ktoś zrobi coś fajnego, szczególnie w muzyce. Wyszła np. nowa płyta Armii i ja zazdrościłem ich gitarzyście, że takie riffy wymyślił. I teraz są dwa wyjścia: albo szczere – zadzwonić do niego i pogratulować, , albo wybrać drugą opcję utrzymując, że: „Słabe to jest na maksa, nie postarali się tym razem”.

Reklama
Reklama

Robert „Litza” Friedrich

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę