Nasze projekty

CZAS WALKI. Życie kontra śmierć

Bóg jest Bogiem żywych, nie umarłych. Jest Bogiem życia. Jak więc radzić sobie z trudnościami, cierpieniem, jak walczyć o życie w chorobie i przeciwnościach? Jak walczyć o życie, gdy już... nie chcę żyć? Zapraszamy na pierwszy odcinek rekolekcji wielkopostnych "CZAS WALKI", w którym walkę stoczą życie i śmierć.

Reklama

Pragnienie życia towarzyszy nam od samego początku jak tylko przychodzimy na świat, kiedy dziecko rodzi się w rodzinie – jest to ogromna radość! To pragnienie życia jest w nas, bo Bóg zaprogramował nas, żebyśmy żyli – ale nie żyli BYLE JAK, żebyśmy nie szli na łatwiznę, żebyśmy to życie, które od Niego otrzymujemy wykorzystali najlepiej jak tylko potrafimy – mówi ks. mjr Maksymilian Jezierski w pierwszym odcinku rekolekcji „CZAS WALKI”.

Niejednokrotnie w tym pragnieniu życia pojawia się jakiś kryzys, trudność, depresja, sytuacje, które są dla nas niezrozumiałe i przychodzi załamanie. I w tym załamaniu przychodzi myśl: „nie chcę już żyć”. „Po co mi to wszystko”. „Czas ze sobą skończyć” -mówi i przytacza historię rapera, z której wyłania się przesłanie na tegoroczny Wielki Post:

Rekolekcje wielkopostne „CZAS WALKI” zostały nagrane na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie żołnierze uczą się walczyć z przeciwnikiem, i z przeciwnościami życia. Wybór miejsca i tytułu oddaje cel rozważań, które mają służyć zachęceniu do walki, tej duchowej, o lepszą wersję samego siebie i poprawę relacji z Bogiem i bliźnimi.

Reklama

Rekolekcje głosi ks. mjr Maksymilian Jezierski, kapelan i duszpasterz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nowe odcinki publikowane są w każdą środę Wielkiego Postu począwszy od Środy Popielcowej, a w Wielkim Tygodniu dwukrotnie – w poniedziałek i środę.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę