Nasze projekty
Aneta Liberacka

Wiara silniejsza niż strach

Właśnie dzisiaj świat znów bardziej potrzebuje miłosierdzia

Reklama

Dziś chyba wszyscy jesteśmy pewni, że nie ma takiej ludzkiej siły, która mogłaby zwalczyć zło. Potrzeba jeszcze więcej wiary. Jeszcze więcej modlitwy. Jeszcze więcej miłosierdzia. Tylko z Chrystusem możemy podnieść swoje rękawice. Tylko razem, możemy odpowiedzieć dobrem na zło. Wiarą na niepewność. Miłością na nienawiść. Jednością na podziały.

Nie ma dobrego komentarza do tego, co stało się znów we Francji. Nie ma żadnego usprawiedliwienia na bezwzględne mordowanie niewinnych ludzi, całych rodzin, dzieci…  Jedynym komentarzem jest modlitwa. (Chroń mnie Panie od nienawiści)

Reklama
Reklama

Wspólna modlitwa jest najlepszą odpowiedzią na zamachy. My zwyczajnie bardzo potrzebujemy tych Światowych Dni Młodzieży. Potrzebujemy się spotkać i wspólnie pomodlić. W intencji całego świata, w intencji naszego świata, który znów się pomylił, pogubił, oddalił od Boga. Kto, jeśli nie młodzi ludzie, ma szukać jedności i pokoju. Kto, jeśli nie młodzi ludzie z całego świata, ma pokazać swoją wiarę i dobroć w odpowiedzi na terroryzm, niesprawiedliwość i wojny. (Czekam na świeże i piękne historie)

Reklama
Reklama

wolontariusze

Trzeba zmienić nasze NASTAWIENIE. Każdy z nas – ty i ja – jesteśmy potrzebni światu a świat potrzebny jest nam. Jeśli nie nastawimy się właśnie w taki sposób, nigdy nic nam się nie będzie chciało. KOŚCIÓŁ to my wszyscy, dlatego powinniśmy szukać momentów, kiedy możemy być blisko i razem. PAPIEŻ to nasza gwarancja łączności (od św. Piotra) z Chrystusem, MIŁOSIERDZIE to nasza najmocniejsza broń w walce ze złem.

Reklama

Wszystko jest jasne i proste. Teraz  trzeba tylko zakasać rękawy, przygotować kolana i rzucić się do modlitwy.

Francjo, będziemy się modlić z tobą i za ciebie. Kiedy wszyscy, bez wyjątku rzucimy się na kolana, kiedy naprawdę będziemy razem, nie ma takiej możliwości, żeby świat nie zaczął się zmieniać na lepsze.

Zapraszam na rekolekcje ostatniej szansy przed ŚDM. (Ostatnie Rekolekcje przed ŚDM)

Zapraszam do nowego numeru i zapraszam na Światowe Dni Młodzieży.

Spotkajmy się wszyscy i pokażmy, że nasza wiara jest silniejsza niż strach.


W numerze:


okladka_milosierdzie• Ostatnie Rekolekcje przed ŚDM

• Papieskie Orędzia przed ŚDM. 1985 – 2016

• Kto to powiedział? (Quiz ze słowami papieży zostanie włączony 18 lipca o godzinie 21)

• Wszystkie Hymny ŚDM

• Czekam na świeże i piękne historie

• Co zabrać ze sobą na ŚDM?

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite