Nasze projekty

Co zabrać ze sobą na ŚDM?

Plecak pielgrzyma ŚDM będzie zawierał ml.in. mały ręcznik, pelerynę przeciwdeszczową i chustkę chroniącą głowę przed słońcem. Co więcej warto mieć ze sobą podczas spotkania w Krakowie?

Reklama

Nie zapomnij

Jako pierwsze naszykuj sobie dokumenty i mały plecak, który przyda Ci się podczas przemieszczania się między punktami spotkań – warto, by miał on jakąś ochronę przeciwdeszczową. Ważne, by był duży i mieścił wszystko, co potrzebne, ale jednocześnie lekki, aby nie obciążał Twoich pleców. Jeśli nocujesz na polu namiotowym lub w szkole – konieczne będą karimata i śpiwór. Na spotkania na Błoniach i w Brzegach przyda Ci się natomiast coś do siedzenia na ziemi. Warto również zaopatrzyć się w latarkę i bidon, który w wyznaczonych miejscach będzie można uzupełnić wodą. Możesz też zabrać ze sobą rozmówki obcojęzyczne, jeśli wiesz, że możesz mieć kłopot z porozumieniem się z pielgrzymami zza granicy.

Reklama
Reklama

Garderoba na różne okazje

Dobrze przemyśl odzieżową część swojego bagażu. Zabierz tylko to, co naprawdę będzie Ci potrzebne. Na pewno warto, by znalazło się tam miejsce na wygodne buty na dalekie wędrówki, ciepłą piżamę – jeśli nocujesz na polu namiotowym i strój kąpielowy i klapki, które mogą się przydać w natryskach. Organizatorzy zwracają też uwagę, by nie zapomnieć o stroju godnym, przystosowanym do miejsc kultu. Zabierz ze sobą ubrania na deszczową i słonceczną pogodę – przyda Ci się również zapasowy płaszcz oraz kapelusz lub chustka chroniąca przed słońcem i okulary przeciwsłoneczne.


Sprawdź, co znajdzie się w plecaku pielgrzyma ŚDM!

Reklama
Reklama

Zdrowie i higiena

Nie zapomnij o lekach, które bierzesz na co dzień. Z pewnością warto zaopatrzyć się w mini apteczkę, której zawartość pomoże Ci w drobnych urazach bez konieczności szukania pnktu medycznego. Przyda się na pewno krem z filtrem UV, plastry oaptrunkowe, środek przeciw komarom, leki przeciwbólowe czy antyalergiczne oraz żel antybakteryjny.

Zabierz też ze sobą niezbędne kosmetyki – spróbuj ograniczyć ich ilość z pomocą opakowań turystycznych – zaoszczędzisz miejsce i bagaż będzie lżejszy. Zapakuj ręcznik, który przyda Ci się w codziennej toalecie. Warto mieć też ze sobą kilka worków na śmieci, by w miejscach posiłków zostawić po sobie porządek. Taki worek może Ci się też przydać do zapakowania śpiworu na czas, kiedy opuścisz pole namiotowe – uchroni go to przed wilgocią.

Reklama

Z duchem czasu

Warto podczas spotkań w Krakowie i Brzegach mieć ze sobą małe radio lub telefon z radiem oraz słuchawki. Wszystkie Wydarzenia Centralne będą tłumaczone i transmitowane za pomocą fal radiowych – dzięki temu będziesz mógł w pełni świadomie przeżywać wszystkie spotkania. Jeśli chcesz możesz zabrać ze sobą również aparat – zdjęcia z tych niezwykłych dni będą wspaniałą pamiątką. Swoje fotki możesz przy wrzucaniu na kanały społecznościowe opatrywać oficjalnym hasztagiem #Krakow2016.

Kosztowności zostaw w domu

Szkoda byłoby wrócić z bagażem lżejszym o rzeczy zagubione lub skradzione. Nie zabieraj więc ze sobą drogiej biżuterii i dużych sum pieniędzy. Jeśli jesteś zarejestrowany – masz już zapewniony nocleg, posiłki i transport – Twoje zaplecze finansowe nie musi być duże. Warto na czas spotkań zaopatrzyć się w małą torebkę/saszetkę/nerkę, w której będziesz mógł trzymać blisko siebie najważniejsze rzeczy.

Dobre nastawienie

Nie chcemy pisać, że trzeba zabrać plecak pełen uśmiechu i głowę pełną radosnych pomysłów. Jednak dobre nastawienie i otwartość na wspaniałą przygodę – przyda się na pewno. Pan Bóg czuwa nad nami nieustannie i w zaufaniu Jemu możemy przeżyć piękny czas – radości, jedności i modlitwy. Do zobaczenia!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite