Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Zrób wszystko, co możesz

Nigdy nie będziesz mieć całkowitego wpływu na to, jak zostaniesz oceniony. Jedyne, co możesz zrobić to działać tak, by nie mieć sobie nic do zarzucenia.

Reklama

Marek był pilnym studentem jednej z polskich uczelni. Do każdego kolokwium i egzaminu był zawsze solidnie przygotowany. Jeden z jego wykładowców miał jednak osobliwe sposoby oceniania. Zdarzało się, że podrzucał w górę kartki z pracami studentów, a te które nie spadły na jego biurko, pięczętował oceną niedostateczną! Wśród tych pechowych prac, do których profesor nawet nie zajrzał, znalazła się ta przygotowana przez Marka, który – jak się później okazało – stracił w ten sposób szansę na stypendium.

Piotrek, który wolał imprezować niż się uczyć, przez całe kolokwium ostro “zrzynał” od Marka. Jego kartka wylądowała na biurku, co kwalifikowało ją do sprawdzenia jej przez profesora. Dostał najwyższą ocenę, choć ta tak naprawdę należała się Markowi…

Reklama
Reklama

tomasz3
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

Choć historia Marka, Piotrka i niesprawiedliwego profesroa brzmi nieprawdopodobnie, niestety wydarzyła się naprawdę. Kojarzysz podobne wydarzenia ze swojego życia? Spotkała cię taka niesprawiedliwość w szkole, na studiach czy w miejscu pracy?

Reklama
Reklama

Jeśli nie, to jesteś wyjątkowym szczęściarzem. Bo krzywdzące oceny to bolesny, ale realny i powszechny element codzienności. Jakiekolwiek podjąłbyś działania, nigdy nie bedzięsz mieć całkowitego wpływu na to, jak zostaniesz oceniony. Jak radzi św. Tomasz, możesz jedynie dać z siebie wszystko, by mieć czyste sumienie i zostać moralnym zwycięzcą.


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Reklama

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę