Nasze projekty

Szafarze wciąż poszukiwani

Potrzebni są nadzwyczajni szafarze do rozdzielania Komunii świętej podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z takim apelem zwrócił się ks. Tomasz Herc, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. W diecezji radomskiej zgłosiło się dotychczas 13 mężczyzn, w całym kraju 2 tys., a potrzeba dwa razy więcej.

Reklama

– Potrzeba waszej pomocy. Dziękuję tym, którzy już się zgłosili. Jeśli ktoś dysponuje czasem w ostatnich dniach lipca to zachęcam do zgłoszenia się – mówi ks. Tomasz Herc.

Dodaje, że posługa dotyczy Mszy świętej w niedzielę 31 lipca. – Ze względów organizacyjnych nie da się jednak dotrzeć do Krakowa w niedzielę rano. Wejście do odpowiedniego sektora możliwe jest tylko w sobotę 30 lipca do godz. 18.00. Trzeba spędzić na placu noc i niedzielę, dlatego należy się odpowiednio przygotować – informuje ks. Herc.

Dojazd własnym samochodem i poruszanie się po Krakowie w zasadzie nie będzie możliwe, dlatego należy zaplanować wyjazd z grupą z parafii lub dekanatu, najlepiej pociągiem lub autokarem.

Reklama

Diecezja radomska organizuje specjalny pociąg i możliwość noclegu w Krakowie w Pobiedniku pod namiotem z wyżywieniem. Wyjazd pociągiem nastąpi 28 lipca o godz. 19.22 z Radomia i zatrzyma się w Skarżysku Kam. i powrót w niedzielę 31 lipca wieczorem (cena biletu w obie strony 55 zł). Koszt całego pobytu z noclegiem podróżą i wyżywieniem to 236 zł.

Do 27 czerwca przyjmowane są zgłoszenia. Należy podać: imię i nazwisko, imię ojca, PESEL, nr i seria dowodu osobistego, e-mail. Zgłoszenia telefonicznie (606302531) lub na adres e-mail: [email protected] Spotkanie organizacyjne, rozdanie identyfikatorów i niezbędne informacje dotyczące posługi zostaną podane po 15 lipca.


rm / Radom

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite