Nasze projekty

ŚDM: ponad 5000 Portugalczyków przybędzie do Krakowa

W organizowanych w Krakowie Światowych Dniach Młodzieży w lipcu br. weźmie udział ponad 5000 młodych Portugalczyków. Jak poinformował Wydział Duszpasterstwa Młodzieży (DNPJ), działający w ramach Konferencji Episkopatu Portugalii, młodzież z tego kraju udająca się do Polski będzie reprezentować wszystkie diecezje.

Reklama

– Liczba ta nie jest ostateczna i z pewnością ulegnie jeszcze pewnym zmianom, gdyż w wielu parafiach trwają intensywne przygotowania do ŚDM i niemal wszystkie ruchy aktywnie w nich uczestniczą. Przewidujemy jednak, że w Krakowie nasz kraj będzie reprezentować grupa młodych przekraczająca liczebnie 5000 osób – poinformował ksiądz Eduardo Novo, dyrektor DNPJ.

Ujawnił, że pomimo zubożenia portugalskiego społeczeństwa w efekcie kryzysu, który w ostatnich latach dotknął ten iberyjski kraj, mnożą się inicjatywy młodzieży zbierającej środki na podróż do Krakowa na lipcowe ŚDM. – Niemal w każdej parafii młodzi ludzie uczestniczą w projektach, których celem jest zdobycie pieniędzy na wyjazd do Polski. Nie jest to łatwe zadanie z uwagi na trudności finansowe, jakim stawiają czoła portugalskie rodziny i wciąż wysoki poziom bezrobocia w kraju, szczególnie wśród młodzieży.

Reklama
Reklama

Poza gromadzeniem środków na transport, korzystają oni również z okazji aby rozpowszechniać w swoich lokalnych wspólnotach ideę Światowych Dni Młodzieży – dodał ks. Novo.


mz (KAI/Agencia Ecclesia) / Lizbona

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę