Nasze projekty

ŚDM 2016: cztery mosty tymczasowe na Campus Misericordiae

Na Campus Misericordiae stoją już cztery tymczasowe mosty, które ułatwią sprawną organizację podczas dwóch centralnych wydarzeń kończących Światowe Dni Młodzieży. Mosty wybudowali żołnierze z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego

Reklama

Łącznie nowe mosty mają długość 127 metrów. Znajdują się w następujących lokalizacjach: na potoku Zabawka w Kokotowie (18 m), na potoku Serafa w Kokotowie (18 m), na potoku Drwinia Długa w Krakowie (27 m) oraz na potoku Drwinia Długa w Brzegach (64 m).

Są to mosty drogowe składane o konstrukcji modułowej wielokrotnego montażu, które posłużą pielgrzymom jako drogi do poruszania się między sektorami i jako ewentualne szlaki ewakuacyjne.

Reklama
Reklama

„Było to dla nas ogromne doświadczenie. Pierwszy raz wykonywaliśmy mosty w takim układzie. Były zaprojektowane specjalnie pod ŚDM, tak więc musieliśmy dostosować do tego technologie naszego wykonania. Jednak okazało się, że zarówno współpraca z samorządem i organizatorami ŚDM układała się naprawdę bardzo pomyślnie” -­ powiedziała inżynier projektu, kpt Justyna Morawska.

Reklama
Reklama

Jak ocenił burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł, projekt powstałych mostów był szczególny. „Faktycznie budujemy dwumilionowe miasto, w którym musi być odpowiednia infrastruktura. Cztery mosty tymczasowe, wybudowane przez wojsko, i trzy mosty stałe budowane przez Urząd Marszałkowski, przyczynią się do sprawnej organizacji wydarzeń centralnych na Campus Misericordiae podczas ŚDM Kraków 2016″ – powiedział. Dodał, że kolejne elementy prac to szereg dróg dojścia na miejsce spotkania z papieżem Franciszkiem i wyjścia, a także zabezpieczenie cieków wodnych.

Wybudowane mosty tymczasowe to nie jedyne zaangażowanie wojska w lipcowe święto młodych. W trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży wojskowi będą również użyczać sprzęt (np. namioty, agregaty prądotwórcze) czy wydawać suchy prowiant pielgrzymom. Wesprą również zabezpieczenie medyczne ŚDM poprzez udostępnienie m. in. dwóch śmigłowców do zabezpieczenia VIP-­ów, dwóch samolotów CASA C­295 M wraz z obsadą Zespołu Ewakuacji Medycznej oraz dwudziestu samochodów sanitarnych.

Reklama

luk / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite