Nasze projekty

Sant`Egidio poprowadzi modlitwę o pokój z uchodźcami z Syrii

Kilkoro młodych uchodźców syryjskich, przyjętych przez Wspólnotę Sant’Egidio, przyjedzie do Krakowa z okazji Światowych Dni Młodzieży. Będzie można ich spotkać i razem z nimi modlić się o pokój w środę 27 lipca o godz. 19.00 w kościele NMP z Lourdes przy ul. Misjonarskiej 37 w Krakowie

Reklama

Po modlitwie będzie można usłyszeć świadectwa młodych ludzi pochodzących m.in. z Pakistanu, Ukrainy oraz Syrii.

Wspólnota Sant’Egido zaprasza też 29 lipca na godz. 14.00 do tego samego Kościoła na spotkanie organizowane w ramach Festiwalu Młodych: „Sant’Egidio 3P: prayer, poor, peace”, w czasie którego młodzi z Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej opowiedzą o swojej przyjaźni z ubogimi, o sile modlitwy i miłosierdzia oraz o pracy na rzecz pokoju w miejscach, w których żyją.

Wspólnota została także zaproszona do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej, którą papież Franciszek poprowadzi w piątek wieczorem na krakowskich Błoniach.

Reklama
Reklama

Młodzi ze Wspólnoty Sant’Egidio będą także obecni w Centrum Powołaniowym znajdującym się na stadionie Cracovii, a w sobotnią noc poprowadzą adorację w jednym z namiotów na Campus Misericordiae w Brzegach.


mw / Warszawa

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę