Nasze projekty

Kard. Dziwisz: miejsca na ŚDM nie zabraknie dla nikogo

W kościołach archidiecezji krakowskiej odczytywano w niedzielę list pasterski kardynała Stanisława Dziwisza przed Światowymi Dniami Młodzieży. „Włączcie się solidarnie w to wydarzenie. Przyjedźcie wszyscy na spotkanie z papieżem. Niech zapełnią się Krakowskie Błonia, a potem podkrakowskie Brzegi. Miejsca nie zabraknie dla nikogo!” – napisał między innymi metropolita krakowski.

Reklama

Kard. Dziwisz wskazał, że chrześcijanie są wezwani do pójścia za Jezus w sposób radykalny. „Światowe Dni Młodzieży, które wkrótce rozpoczną się w Krakowie, domagają się pełnego zaangażowania każdego ucznia Chrystusa, zarówno ludzi młodych, jak i dorosłych” – czytamy w liście.

Metropolita krakowski skierował do wszystkich gorący apel o pełną mobilizację w ostatnich dniach przygotowań do niezwykłego święta młodych w Krakowie i podziękował tym, którzy tę sprawę traktują jak swoją własną.

„Są jednak w naszych wspólnotach również tacy, którzy jak robotnicy z przypowieści Jezusa, pod koniec dnia mówią, że ‘nikt ich nie najął’. Zwracam się do nich, bo ostatnia godzina przygotowań do spotkania z papieżem już nadeszła” – kontynuował, wymieniając, że nadal potrzeba osób do pracy w parafiach, wsparcia finansowego młodych czy budowania dobrej atmosfery tego wydarzenia. „Każde działanie, jakie podejmiecie, rozpoczynajcie od modlitwy, bo Światowe Dni Młodzieży, to Boże dzieło” – uwrażliwiał.

Reklama
Reklama

Zwracając się do ludzi młodych purpurat zachęcił ich, aby z każdą sprawą przychodzili do Chrystusa. Zaprosił ich także do licznego udziału w ŚDM, na które, jak zaznaczył, przybędą ich rówieśnicy z całego świata – czasem błądzący i nieidealni, ale jednocześnie świadomi, że jedyną ich nadzieją jest Chrystus. „Nie zraża ich odległość, duże koszty podróży, wyjazd w nieznane. Nie rezygnują, choć wielu ich zniechęca, mówiąc że to niebezpieczne. Ufają Bogu i wiedzą także, że nad bezpieczeństwem wszystkich spotkań czuwają ci, którzy są za to odpowiedzialni” – napisał.

Hierarcha poprosił o wsparcie rodziców: „Proszę was gorąco, zróbcie co w waszej mocy, aby nie zmarnować szansy, jaką są dla waszych dzieci Światowe Dni Młodzieży. Wspierajcie je duchowo przez modlitwę i dobre słowo, stwórzcie im możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, jakiego większość z nich już w swojej młodości nie przeżyje”.

Do kapłanów kardynał skierował wezwanie o ukazywanie Światowych Dni Młodzieży jako daru wiary oraz o obecność przy młodzieży. „Bądźcie z młodymi, gdyż jesteście dla nich pasterzami i prowadzicie ich do Boga. Wspierajcie ich swoją obecnością w dniach katechez, w spotkaniach na Krakowskich Błoniach, a także w głównym zgromadzeniu na Campus Misericordiae w Brzegach” – podkreślił.

Reklama
Reklama

Metropolita zaznaczył, że ważne jest dobre zrozumienie hasła tegorocznego ŚDM – „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. „Modlę się, aby nikomu z nas nie zabrakło wyobraźni miłosierdzia, o której mówił św. Jan Paweł II na krakowskich Błoniach i aby błogosławieństwo, obiecane przez Chrystusa miłosiernego, spłynęło na każdego człowieka i każdą rodzinę, na każdą wspólnotę parafialną i na wszystkich, którzy zgromadzą się w Krakowie, aby wielbić Boga” – zapewnił.

„Na ostatni etap przygotowań do Światowych Dni Młodych i na ich owocne przeżywanie udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa” – zakończył kard. Dziwisz.


luk / Kraków

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite