Nasze projekty

Czwartki ze św. Ritą – rozpoczynamy nowy cykl

Nabożeństwo 15 czwartków ku czci św. Rity powstało niedługo po jej kanonizacji w 1900 roku. Poprzedzają one przypadające na 22 maja liturgiczne wspomnienie tej włoskiej świętej.

Reklama

Czwartek to dzień, w którym zaczęła się męka Jezusa. Liczba 15 nawiązuje zaś do 15 lat, w czasie których św. Rita nosiła stygmat ciernia na czole. Nabożeństwo 15 czwartków to poznawanie życiorysu św. Rity, przekładanie poszczególnych wydarzeń na życie duchowe oraz modlitwa. Odprawienie tego nabożeństwa wiąże się z uzyskaniem odpustu zupełnego i cząstkowego, które można ofiarować za siebie lub osobę zmarłą.

Razem z s. Dorotą Kowalewską OSA i o. Markiem Donajem OSA zapraszamy na cykl Czwartków ze św. Ritą na Stacji7. Kolejne odcinki będą ukazywać się od 9 lutego aż do 18 maja.

S. Dorota Kowalewska, augustianka jest założycielką Ogrodu św. Rity – miejsca, gdzie codziennie dziesiątki ludzi wpisują do Księgi intencji swoje prośby i podziękowania za doświadczane przez nich łaski. Na stronie można znaleźć również teksty modlitw i rozważań.

Reklama
Reklama

O. Marek Donaj, augustianin to specjalista od św. Rity – o jej życiu mółby opowiadać godzinami. Na co dzień pracuje jako proboszcz parafii, która w Polsce nazywana jest „sanktuarium św. Rity” – krakowskiej par. pw. św. Katarzyny. Każdego 22. dnia miesiąca kościół św. Katarzyny wypełnia się po brzegi wiernymi zanoszącymi swoje prośby do patronki spraw beznadziejnych.

Reklama
Reklama


Zobacz odcinek 1

czwartki_odc1

Reklama

Aby nie przegapić żadnego z odcinków – subskrybuj kanał Stacji7 na YouTubie! Dzięki temu każdy z nich trafi na Twoją skrzynkę mailową.

Wszystkie odcinki pojawiać się będą również na fanpage’u Stacji7 oraz w facebookowej grupie Ogród św. Rity.

ogrodgrupa_grafika

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę